ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Duchy Belfastu (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Stuart Neville
  Wydawnictwo:
  WAB
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  390
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Znakomity debiut Stuarta Neville'a. Doskonale skomponowany, trzymający w napięciu thriller w Chandlerowskim duchu. Twardzi faceci, mroczne tajemnice i bezwzględne porachunki na tle historii krwawych walk o wolność. Neville perfekcyjnie prowadzi fabułę, oszczędnie szafuje przemocą, precyzyjnie wyjaśniając zawiłości sytuacji w Irlandii Północnej. Nowy, wyrazisty głos na kryminalnej mapie Europy.

  W Irlandii Północnej po porozumieniach z Wielkiego Piątku i pierwszych wyborach do parlamentu zapanował względny spokój. Belfastem nie wstrząsają już wybuchy bomb, a dawni dysydenci IRA zajmują intratne posady. Gdy ginie znany polityk i jeden z jego ludzi, sytuacja staje się napięta. A na to nie mogą pozwolić ani przebiegły McGinty, ani bezwzględny Byk O'Kane, ani tajny agent brytyjskich służb specjalnych, który zdołał wniknąć w strukturę północnoirlandzkiej organizacji zbrojnej. Podejrzenia padają na Gerry'ego Fegana - niegdyś jednego z najlepszych zabójców w szeregach IRA. Gerry zabijanie traktował jak pracę, której nie towarzyszą emocje. Nie uważał się przy tym za mistrza, lecz za dobrze wykwalifikowanego robotnika. Jednak od pewnego czasu gada sam do siebie i pije na umór. W ten sposób chce uciszyć krzyki dwunastu otaczających go duchów - osób które zabił. Teraz duchy żądają zemsty. Jeśli Fegan zdoła wyeliminować wszystkich, na których zlecenie przed kilkunastu laty wykonał wyroki, będzie mógł spokojnie zasnąć. Pod warunkiem, że przeżyje krwawą obławę...

  Świetny thriller: maksymalne napięcie i gęsia skórka gwarantowane. To najlepszy beletrystyczny opis konfliktu w Irlandii Północnej, w przyszłości ma szanse stać się pozycją klasyczną. Stuart Neville napisał wreszcie powieść, na którą niezwykła historia Irlandii Północnej od dawna zasługiwała.

  "The Observer"

  Jeśli planujecie przeczytać tylko jeden thriller podczas urlopu, niech będzie to kapitalny debiut Neville'a. Zdumiewająca powieść. Napisana z genialnym wyczuciem polityki po uzgodnieniach z Wielkiego Piątku; tak świeża i subtelna, jak tylko moglibyście zapragnąć. Niezwykle mocna, fantastycznie napisana, tej powieści po prostu nie można przegapić.

  "Daily Mail"

  Wspaniały debiut! To nie tylko thriller z wartką akcją, lecz także przenikliwe spojrzenie od środka na skomplikowane polityczne intrygi i powiązania, które utrzymują w Irlandii Północnej niełatwe zawieszenie broni.

  "Publishers Weekly"

  Ta przenikliwa proza przenosi czytelników w to okrutne miejsce i nie pozwala im się wydostać. Ostra i bezlitosna powieść kryminalna, mistrzowsko napisana.

  "Kirkus Reviews"

  Neville z talentem miesza elementy powieści kryminalnej i horroru, tworząc jednocześnie wciągający thriller, coś niczym połączenie Jonhna Connolly'ego i Stephena Kinga. "Duchy Belfastu" to znakomity thriller i jedna z pierwszych powieści powstałych w Irlandii Północnej po zawieszaniu działań zbrojnych IRA.

  "Sunday Independent"

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności