ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Czas Żniw. Tom 2. Zakon Mimów (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Samantha Shannon
  Wydawnictwo:
  Wydawnictwo SQN
  Ocena:
  6.0/6  Opinie: 2
  Stron:
  544
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  O wolność trzeba walczyć

  Ucieczka Z Szeolu I jest brzemienna w skutkach. Tylko niewielu osobom udaje się przeżyć, a i oni nie mogą spokojnie spać. Wśród uchodźców jest Paige, najbardziej poszukiwana dziewczyna w Londynie. Po dotarciu do miasta nie wszystko okazuje się tak kolorowe jak przypuszczali. Wokół szerzy się kłamstwo i współzawodnictwo o władzę i nikt nie dostrzega realnego zagrożenia dla całej społeczności jasnowidzów. Tymczasem mim-lordowie i mim-królowe gangów miasta zostają zaproszeni na bardzo rzadkie wydarzenie. Jaxon Hall i jego Siedem Pieczęci są gotowi na pojawienie się w samym centrum uwagi. W społeczności jasnowidzów pojawia się jednocześnie coraz więcej gorzkich oskarżeń, a za każdym rogiem czają się mroczne sekrety. Z cieni wypełzają Refaici... Zakon Mimików to znakomita kontynuacja pierwszego tomu, czyli Czasu Żniw. Samantha Shannon zafundowała swoim czytelnikom prawdziwą jazdę bez trzymanki. Akcja książki przepełniona walką o wolność, ale również polityką, spiskami i intrygami rozgrywa się na tle futurystycznego Londynu. Lekkie pióro, przemyślana fabuła i ogromna różnorodność bohaterów zapewniają rozrywkę na najwyższym poziomie.  Shannon jest w znakomitej formie, a Zakon Mimików jest tego najlepszym przykładem.

  (…) Każdy z dziesięciu wagonów był wystylizowany na mały salon. Bogate czerwone dywany, wytworne palisandrowe stoły, kotwica – symbol Sajonu – wyszyta w złocie na każdym siedzeniu. Muzyka klasyczna unosiła się z niewidocznych głośników.
  Na końcu naszego wagonu Jaxon Hall, mim-lord odpowiedzialny za teren I-4 i jednocześnie przywódca mojego gangu londyńskich jasnowidzów, siedział z założonymi rękoma na swojej lasce, patrząc prosto przed siebie. Nie mrugnął ani razu.
  Po drugiej stronie przejścia mój najlepszy przyjaciel, Nick Nygård, trzymał metalową obręcz zwisającą z sufitu. Po sześciomiesięcznej rozłące jego twarz wydawała się wspomnieniem. Ręka była poszyta spuchniętymi żyłami, wzrok utkwiony w najbliższym oknie, bacznie obserwujący przemykające światła bezpieczeństwa. Pozostali członkowie gangu rozproszeni byli w różnych miejscach: Danica trzymała się za zranioną głowę, Nadine miała zakrwawione dłonie, a Zeke ściskał skaleczone ramię. Ostatnia z nas, Eliza, została w Londynie.
  Usiadłam samotnie, patrząc, jak tunel znika za nami. Moje przedramię paliło rwącym bólem, po tym jak Danica usunęła spod mojej skóry mikroczip Sajonu (…) 

                                                                                                                  Fragment książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności