ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Czas Żniw (The Bone Season, #1) (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Samantha Shannon
  Okładka książki/ebooka Czas Żniw (The Bone Season, #1)

  Okładka książki Czas Żniw (The Bone Season, #1)

  Okładka książki Czas Żniw (The Bone Season, #1)

  Okładka książki Czas Żniw (The Bone Season, #1)

  Wydawnictwo:
  Wydawnictwo SQN
  Ocena:
  5.3/6  Opinie: 3
  Stron:
  520
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  W świetle prawa Blada Śniąca nie ma prawa istnieć 

  Dziewiętnastoletnia Paige Mahoney jest jednym z najpotężniejszych jasnowidzów. Ludzie tacy jak ona mają szczególny dar, potrafią nawiązać kontakt z zaświatami. Dziewczyna mieszka w Londynie w najważniejszej twierdzy Sajonu. Jest wysoko postawionym członkiem Stowarzyszenia, przestępczej organizacji, która czerpie zyski z zakazanego przez prawo jasnowidzenia. Jej szefem jest Jaxon Hall, na którego zlecenie pozyskuje informacje, włamując się do ludzkich umysłów. Paige jest sennym wędrowcem i w świecie, w którym przyszło jej żyć, zdradą jest już sam fakt, że oddycha. Pewnego dnia jej życie zmienia się na zawsze. Na skutek fatalnego splotu okoliczności zostaje przetransportowana do Oksfordu – tajemniczej kolonii karnej, której istnienie od dwustu lat utrzymywane jest w tajemnicy. Kontrolę nad nią sprawuje potężna, pochodząca z innego świata rasa Refaitów. Paige trafia pod protektorat tajemniczego Naczelnika – staje się on jej panem i trenerem, jej naturalnym wrogiem. Jeśli Paige chce odzyskać wolność, musi poddać się zasadom panującym w miejscu, w którym została przeznaczona na śmierć. Jeśli się jej nie powiedzie, może stracić dużo więcej niż życie. 

  (…) Lubię sobie wyobrażać, że na początku było nas więcej. Wydaje mi się, że niewielu, ale na pewno więcej niż teraz.
  Jesteśmy mniejszością, której świat nie akceptuje, chyba że jako wytwór fantazji, ale nawet to jest zakazane. Wyglądamy jak inni. Czasem zachowujemy się jak inni. W wielu przypadkach jesteśmy jak inni. Jesteśmy wszędzie, na każdej ulicy. Na pozór prowadzimy normalne życie, ale kryje ono w sobie coś jeszcze.
  Nie wszyscy z nas wiedzą, kim jesteśmy. Niektórzy umierają, nie wiedząc o tym. Inni wiedzą, dlatego nigdy nie pozwolimy się złapać. Ale istniejemy.
  Uwierzcie.
  Od ósmego roku życia mieszkałam w części Londynu zwanej dawniej Islington. Uczęszczałam do prywatnej szkoły dla dziewcząt, po ukończeniu której, w wieku szesnastu lat, należało iść do pracy. Był rok 2056 albo, według kalendarza Sajonu, AS 127. Oczekiwano, by młode kobiety i młodzi mężczyźni zarabiali na swoje utrzymanie w jakikolwiek możliwy sposób, zazwyczaj stojąc za barem.
  W przemyśle usługowym było mnóstwo pracy. Ojciec myślał, że będę wiodła proste życie, że jestem bystra, ale pozbawiona ambicji, i że będę w pełni zadowolona z jakiegokolwiek zajęcia.
  Ojciec jak zwykle się mylił (…) 

                                                                                                            Fragment książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności