ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Chłopcy 3. Zguba (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Jakub Ćwiek
  Wydawnictwo:
  Wydawnictwo SQN
  Ocena:
  5.3/6  Opinie: 4
  Stron:
  352
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Koszmar Dzwoneczka 

  Chłopcy 3. Zguba to już trzecie spotkanie z Zagubionymi Chłopcami i Dzwoneczkiem autorstwa Jakuba Ćwieka. Wszystko zaczyna się od wypadku. Dzwoneczek podczas krótkich wakacji odpoczywa w Barcelonie. Tam jadąc motocyklem zderza się z samochodem i zapada w półroczną śpiączkę. Gdy się budzi nic nie jest już takie jak wcześniej. Odkrywa, że całe życie, jakie znała, to tylko twór podświadomości, a prawda jest… zupełnie inna. Nikt z jej dawnych znajomych jej nie pamięta, a większość Chłopców zniknęła.  Jaką rolę w intrydze odgrywa Cień i sam Piotruś Pan? I gdzie podziali się Chłopcy? Za odpowiedzi na te pytania Dzwoneczek będzie musiała zapłacić wysoką cenę. O ile w ogóle zdąży je poznać…  Zguba to książka, przy której Czytelnik będzie miał poczucie, że opuścił stary, poczciwy lunapark i właśnie pędzi Skrótem na złamanie karku. Świat "Chłopców 3" jest bezwzględny i brudny (tak jak bezwzględna i brudna bywa dorosłość), a jednocześnie niebywale pociągający. Najlepsza część bestsellerowego cyklu! 

  (…) Poranek nie był za to tak magiczny. Właściwie nie był też wcale porankiem, bo słońce wspięło się już wysoko na niebo; wdzierało się blaskiem i żarem przez niedomknięte, drewniane żaluzje hotelowego pokoju, tnąc jego wnętrze na czarno-białe pasy. W rozgrzanym powietrzu wirowały drobinki kurzu.
  Westchnęła. Odrzuciła satynowe, przyjemnie chłodne prześcieradło i usiadła, opuszczając brudne stopy na podłogę. Obejrzała się za siebie. Jej nocny kochanek leżał na brzuchu, z obiema rękami pod ściśniętą poduszką. Na jego plecach dostrzegła świeże rany, wąskie linie biegnące skośnie po obu stronach kręgosłupa. Uśmiechnęła się na ten widok z lekkim zawstydzeniem. Stanowczo za dobrze się tu przez ten czas bawiła. Tak dobrze, że zupełnie przestawała być sobą, a stawała się…
  No właśnie, kim?
  Leniwie podniosła się z łóżka i nago przeszła przez pokój. Na moment przystanęła przed wielkim lustrem i przyjrzała się sobie. Jedną rękę oparła na biodrze i zadarła głowę, a potem przechyliła ją lekko na bok. Wciąż miała ciało dwudziestoparolatki i nawet rozliczne drobne blizny nie potrafiły odebrać jej uroku. Przeciwnie, dodawały tajemniczości, czyniły bardziej zagadkową. Pamiętała jak przez mgłę, jak ten Hiszpan za nią – za Boga nie mogła sobie przypomnieć, jak ma na imię – wodził po nich wczoraj palcami i pytał, pytał, pytał, aż zamknęła mu usta po gorącym całunkiem, a potem sprawiła, że brakło mu oddechu na bycie ciekawskim (…) 

                                                                                                                        Fragment książki

  O autorze

  Jakub Ćwiek jest polskim pisarzem, publicystą, konferansjerem, znawcą popkultury i miłośnikiem muzyki rockowej. Urodził się 24 czerwca 1982 roku w Opolu, wychowywał w Głuchołazach. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od czasu studiów jest członkiem Śląskiego Klubu Fantastyki. Dawniej był członkiem, wiceprezesem oraz opiekunem sekcji teatralnej Słudzy Metatrona. Debiutował w roku 2005 zbiorem opowiadań Kłamca. Opowiadanie Cicha noc zostało nominowane do Nagrody Janusza A. Zajdla. Do tej nagrody nominowany był dziesięciokrotnie. Otrzymał ją w 2011 roku za opowiadanie Bajka o trybach i powrotach. Opowiadanie Samobójca zostało wystawione przez grupę teatralną Słudzy Metatrona, Jakub Ćwiek wcielił się w postać Lokiego. Ogromną popularność przyniósł mu także cykl Chłopcy. W swojej twórczości nawiązuje do popkultury: filmów, seriali, utworów muzycznych, a także mitologii. Prywatnie jest ojcem dwójki dzieci – Zuzi i Samuela.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności