ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Chłopcy 2. Bangarang (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Jakub Ćwiek
  Okładka książki/ebooka Chłopcy 2. Bangarang

  Okładka książki Chłopcy 2. Bangarang

  Okładka książki Chłopcy 2. Bangarang

  Okładka książki Chłopcy 2. Bangarang

  Wydawnictwo:
  Wydawnictwo SQN
  Ocena:
  4.5/6  Opinie: 4
  Stron:
  304
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Byle tylko nie dorosnąć!

  Zagubiona banda nigdy nie dorosłych Chłopców pod wodza Dzwoneczka znowu w akcji. Po raz kolejny pokazują, że dobra zabawa i solidne kłopoty idą ze sobą w parze. Nie ma znaczenia, czy jest to klubowy Zjazd, motocyklowa wycieczka do pobliskiego miasta czy pozornie leniwe popołudnie w opuszczonym Lunaparku – każdy dzień to nowa przygoda, a na końcu czai się ta największa i ta która napawa największym przerażeniem… Tym razem Chłopcy będą się musieli zmierzyć nie tylko ze zdradą, ale również z iście dorosłymi problemami, które jak wiemy napawają ich niemałym niesmakiem. Niedojrzałym łobuzom kończą się fundusze i coś będą musieli z tym fantem zrobić. Czy to oznacza, że jednak będą musieli dorosnąć? Chłopcy 2. Bangarang to kontynuacja świetnie przyjętej przez czytelników części pierwszej. Jakub Ćwiek oddaje w ręce swoich fanów zbiór znakomitych opowiadać, z których każde ma niezależną fabułę, jednak ułożone chronologicznie tworzą spójną wciągającą całość.

   (…) Możesz już jechać – stwierdziła Dzwoneczek, rozpinając skórzaną kurtkę i rozglądając się po okolicy. – Poczekam te parę minut sama, a w domu jeszcze masa roboty przed Zjazdem.
  Stalówka nie odpowiedział. Sięgnął do tylnej kieszeni spodni po wymiętoloną paczkę papierosów i wyciągnął dwa. Wsunął je do ust, odpalił i jeden podał Dzwoneczkowi.
  – Naprawdę myślisz, że Paragon to dobry pomysł? – zapytał. – Nie jeździ już od tak dawna.
  – Był jednym z nas – odparła. – Poza tym zapraszał.
  – Ale ma teraz żonę...
  Spojrzała na niego z powagą, ale po chwili nie wytrzymała i parsknęła śmiechem.
  – Kurwa, Stalówka, nie zamierzam spać z nim, tylko u niego, opanuj się. Poza tym może mi się przydać pomoc.
  – Mógłbym pojechać z tobą. Wziąć samochód i za jakąś godzinę...
  Pokręciła głową, po czym wspięła się na palce i pocałowała go w policzek.
  – Zjazd, Stalówka – powiedziała. – Ktoś musi się nim zająć, gdy mnie nie będzie. Zjazd nie poczeka. Zwłaszcza ten.
  Odstąpiła o krok, zaciągnęła się papierosem i cisnęła niedopałek na ziemię. Gdzieś z oddali dobiegł ich ostrzegawczy gwizd maszynowozu.
  – Jedź już – poprosiła. – I jeżeli to możliwe, nie zróbcie jutro większych zniszczeń, niż trzeba (…)

   
                                                                                                      Fragment książki

  O autorze

  Jakub Ćwiek jest polskim pisarzem, publicystą, konferansjerem, znawcą popkultury i miłośnikiem muzyki rockowej. Urodził się 24 czerwca 1982 roku w Opolu, wychowywał w Głuchołazach. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od czasu studiów jest członkiem Śląskiego Klubu Fantastyki. Dawniej był członkiem, wiceprezesem oraz opiekunem sekcji teatralnej Słudzy Metatrona. Debiutował w roku 2005 zbiorem opowiadań Kłamca. Opowiadanie Cicha noc zostało nominowane do Nagrody Janusza A. Zajdla. Do tej nagrody nominowany był dziesięciokrotnie. Otrzymał ją w 2011 roku za opowiadanie Bajka o trybach i powrotach. Opowiadanie Samobójca zostało wystawione przez grupę teatralną Słudzy Metatrona, Jakub Ćwiek wcielił się w postać Lokiego. Ogromną popularność przyniósł mu także cykl Chłopcy. W swojej twórczości nawiązuje do popkultury: filmów, seriali, utworów muzycznych, a także mitologii. Prywatnie jest ojcem dwójki dzieci – Zuzi i Samuela.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności