Facebook
  ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Angelfall Opowieść Penryn o końcu świata (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Susan Ee
  Wydawnictwo:
  Filia
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  315
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Anioły zstąpiły na ziemię i rozpętały piekło 

  Świat się zmienił, już nie jest gościnnym miejscem. Dookoła rozpościera się obraz zniszczenia, coraz trudniej o prąd i jedzenie. Państwa upadły, wszędzie panuje chaos. Z rozwiniętych technologicznie mieszkańców Ziemi cofnęliśmy się lata do tyłu.  Ulice patrolują okrutne gangi, paląc, gwałcąc i rabując. Jednak to nie one są największym zagrożeniem. Istnieje coś co wyłania się po zmroku. Anioły. Niektóre piękne, inne jakby wyjęte z najgorszych koszmarów, a wszystkie nadludzko potężne. Przez wieki uważaliśmy je za swoich stróżów, teraz okazały się agresorami siejącymi śmierć. Dlaczego zstąpiły na ziemię? Z czyjego rozkazu? Jaki mają plan? Czy ludzie zdołają im się przeciwstawić? W takim świecie żyje Penryn. Od czasu najazdu nic nie jest takie jak powinno, dziewczyna nie może wieść normalnego życia nastolatki. Penryn wyrusza w desperacki pościg, aby uratować życie młodszej siostry. Żeby zwiększyć swoje szanse musi zjednoczyć siły ze swoim wrogiem. Oboje przemierzają Kalifornię, niegdyś piękną i słoneczną, dziś kompletnie zniszczoną i wyludnioną, a wszechobecna śmierć niejednokrotnie zagląda im w oczy. Na końcu podróży, w San Francisco, każde z nich stanie przed dramatycznym wyborem. 

  (…) Jak na ironię, od czasu ataków zachody słońca były wyjątkowo urokliwe. Za oknem bloku, w którym się zatrzymałyśmy, niebo płonie oranżami, czerwieniami i fioletami. Wymieszane przypominają powierzchnię owocu mango. Chmury tak intensywnie rozgorzały barwami zachodzącego słońca, że niemal ogarnia mnie lęk, że i my, przyczajeni poniżej, zajmiemy się ogniem.
  Czuję, jak ciepło ucieka mi z twarzy, ale teraz całą uwagę skupiam na dłoniach. Ostrożnie zasuwam nimi zamek plecaka – nie chcę, żeby zaczęły się trząść.
  Wkładam ulubione buty. Stały się moimi ulubionymi, od kiedy Misty Johnson zwróciła uwagę na urodę pionowych skórzanych pasków przyszytych w kilkucentymetrowych odstępach po bokach. Misty jest – była – cheerleaderką i słynęła z wyrobionego gustu. Jej komentarz uznałam za wyraz uznania dla mojego wyczucia smaku, mimo że buty zostały wyprodukowane przez firmę specjalizującą się w obuwiu trekkingowym, a ich główną zaletą jest wytrzymałość. Teraz są moimi ulubionymi butami, ponieważ skórzane paski idealnie nadają się do przechowywania noża.
  Wsuwam kilka zaostrzonych kuchennych noży do kieszeni w wózku inwalidzkim Paige. Po krótkim wahaniu umieszczam kolejny w wózku sklepowym mamy. Kiedy nie patrzy, wtykam go między stos Biblii i puste butelki po napojach gazowanych, na koniec przykrywam go ubraniami. Mam nadzieję, że go nie zauważy (…) 

                                                                                            Fragment książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności