ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Seria Diuna - Frank Herbert - księgarnia Ebookpoint.pl

  Lista Kafelki

  W sprzedaży
  Popularność
  Darmowa dostawa za 0 zł

  Seria Diuna to kultowy już cykl science-fiction, stworzony przez Franka Herberta. Diuna ukazała się po raz pierwszy w 1965 roku - od razu zyskała na popularności, zdobywając bardzo ważną nagrodę Nebula oraz nagrodę Hugo. Seria popularna jest do dziś - doczekała się także pełnej rozmachu ekranizacji w reżyserii Denisa Villeneuve. Diuna będzie świetnym wyborem dla miłośników space oper, jednak w nieco bardziej stonowanej odsłonie.

  Opowiada historię rodu Atrydów, którzy przybywają na pustynną planetę Arrakis - miejsce, w którym występuje najcenniejszy surowiec w całym Wszechświecie, przyprawa zwana melanżem. Pozwala on na międzygwiezdne podróże i umożliwie zajrzenie w przyszłość. Melanżu pilnują jednak zamieszkujący Arrakis Fremeni, a wśród pustynnych piasków czają się groźne, ogromne czerwie. 

  Wszechświatem rządzi Imperator, który powierza w lenna planety Wysokim Rodom. Atrydzi na mocy cesarskiego rozkazu obejmują Arrakis władzą, jednak planeta należała wcześniej do wrogiego im rodu Harkonnenów - oni nie zamierzają tak łatwo oddać Diuny w obce ręce. 

   

  Jak czytać Diunę?

  Seria jest dość rozbudowana - podstawowy cykl Diuny składa się z sześciu tomów napisanych przez pisarza Franka Herberta, a poza nimi ukazały się także spin-offy, napisane przez jego syna Briana Herberta oraz Kevina J. Andersona na podstawie notatek pozostawionych po śmierci Herberta seniora. 
  Kolejność czytania Diuny może być dwojaka - albo zgodnie z kolejnością ukazywania się kolejnych książek, albo zgodnie z chronologią wydarzeń zawartych w cyklu Diuna. 

  Jeśli chcemy czytać w kolejności ukazywania się książek, zacznijmy od oryginalnego cyklu Diuny, napisanego przez Franka Herberta. Zaliczają się:

  Diuna 
  Mesjasz Diuny 
  Dzieci Diuny 
  Bóg Imperator Diuny (znana też jako Bóg Cesarz Diuny)
  Heretycy Diuny 
  Kapitularz Diuną

  Następnie w kolejności wydawania ukazywały się kolejno, napisane już przez Briana Herberta oraz Kevina J. Andresona:

  Ród Atrydów
  Ród Harkonnenów
  Ród Corrinów
  Dżihad Butleriański
  Krucjata przeciw maszynom
  Bitwa pod Corrinem
  Łowcy Diuny
  Czerwie Diuny
  Paul z Diuny 
  Wichry Diuny
  Zgromadzenie żeńskie z Diuny 
  Mentaci Diuny
  Nawigatorzy Diuny 
  Diuna. Książę Kaladanu 
  Diuna. Pani Kaladanu
  Diuna. Dziedzic Kaladanu
   

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint