ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Recenzje

Thinking in C++. Edycja polska. Tom 2

C++ - idźmy dalej

Tych programistów, którzy ą po lekturze wydanej przez blisko dwoma laty „Thinking in C++. Edycja polska”, nie trzeba chyba namawiać do sięgnięcia po drugi tom bestsellerowego dzieła Bruce’a Eckela. Gdy wcześniej autor przedstawił podstawowe zagadnienia związane z językiem C++, to w drugim tomie książki, udostępnionym polskim czytelnikom przez Helion - poszedł dalej. Przy czym, co godne zauważenia, nadal w sposób prosty i zrozumiały prezentuje problemy, tyle ze już związane z zaawansowanymi aspektami programowania w języku C++. Czytelnik dowiaduje się, jak korzystać z referencji, przeciążania operatorów, dziedziczenia i obiektów dynamicznych, a także pozna zagadnienia bardziej złożone - prawidłowe użycie szablonów, wyjątków i wielokrotnego dziedziczenia. Wszystko to poprzez ćwiczenia.

Dziennik Łódzki N; 28 lipca 2004

C++. Algorytmy i struktury danych

Wykłady ze struktury danych

Programowanie i testowanie oprogramowania wymaga nie tylko biegłej znajomości języka, ale także opanowania pewnym podstaw związanych z algorytmami i strukturami danych. Adam Drozdek w książce „C++. Algorytmy i struktury danych” wykłada owe zagadnienia, ilustrując je przykładami w języku C++. Autor w podręczniku kładzie nacisk na trzy ważne aspekty struktur danych - związek z algorytmami, zgodność z zasadami projektowania obiektowego oraz praktyczne prezentacje zastosowań w C++.
Pozycja przyda się przede wszystkim studentom informatyki. Materiał przedstawiony jest w formie tematycznych wykładów wraz z odpowiednimi ćwiczeniami - zadaniami programistycznymi.

Dziennik Łódzki PIO; 14 lipca 2004

Projektowanie serwisów WWW. Standardy sieciowe

Jeffrey Zeldman - autor książki jest jednym z czołowych specjalistów na świecie z dziedziny projektowania aplikacji internetowych. Jego artykuły na temat wykorzystywania konkretnych technik znalazły swoje stałe miejsce w prasie jak i na listach dyskusyjnych. Książka stanowi solidny zbiór idei i ich praktycznych zastosowań przy projektowaniu serwisu WWW. Książka z humorem ale w profesjonalny sposób przybliża zagadnienia zastosowań standardów sieciowych poprzez odejście od tradycyjnych layoutów opartych na tabelach, wykorzystanie XHTML, CSS, DTD omawia przejście z modelu doc na model DOM. Krok po kroku, w przystępny sposób pozwala webdesignerom przyswoić informację jak tworzyć strony i aplikacje WWW zawierające dobry, szybki kod, a przy pomocy standardów uczynić je przejrzystymi, łatwymi do dalszego rozwijania i dostępnymi z każdej popularnej przeglądarki stron WWW. Ta książka jest przeznaczona dla właścicieli, projektantów, programistów i administratorów, którzy chcą aby ich strony działały szybciej, docierały do większej ilości ludzi i otwierały się nie tylko w dzisiejszych komputerach PC ale również w urządzeniach naręcznych, telefonach i itp.
Magazyn Literacki Książki 07/2004

Sam wypalam DVD

Sam wypalaj

Wielość formatów, urządzeń i programów do nagrywania płyt DVD sprzyja... popełnianiu błędów. By uniknąć dość powszechnej praktyki uczenia się na nich, dobrze jest sięgnąć po podręcznik przygotowany przez Piotra Czarnego „Sam wypalam DVD”. Z tą książką w ręku o wiele łatwiej będzie zarówno zacząć samodzielnie korzystać z nagrywarki, jak i rozwiązywać problemy, na które natrafimy podczas procesu rejestracji materiału na krążkach DVD. By błędu nie popełnić już w sklepie, sporo miejsca poświęcono zarówno wyborowi nagrywarki, montażowi i instalacji, jak i wyborowi nośników. Zwrócono uwagę na istnienie regionalnych zabezpieczeń i konsekwencji wynikających z prób ich obejścia. Najdelikatniejsze z nich to pojawiający się komunikat o błędach, gorsza jakość w stosunku do oryginału lub też brak możliwości odtworzenia nagranego filmu czy programu. Po każdym rozdziale autor wypunktował najważniejsze zagadnienia, na które należy zwrócić uwagę, by na nowo nie wertować stron. To czyni podręcznik bardziej czytelnym.

Dziennik Łódzki N; 30 czerwca 2004

Projektowanie serwisów WWW. Standardy sieciowe

Problemów WWW ciąg dalszy

Problemy z projektowaniem stron WWW nigdy się nie kończą – tak przynajmniej wynika z książki Jefrey’a Zeldmana „Projektowanie serwisów WWW. Standardy sieciowe”. Jeśli już usatysfakcjonowani będziemy wyglądem opracowanych stron, to musimy być przygotowani na to, iż jest duże prawdopodobieństwo, że wypieszczony w jednej przeglądarce serwis może „rozłazić” się w innej. Zeldman stara się nam oszczędzić takiego rozczarowania, prezentując standardy projektowania serwisów WWW, dzięki którym będą one z równym powodzeniem akceptowane przez wszelkie przeglądarki i różne urządzenia.
Może dla początkujących, ,domowych twórców stron WWW to jeszcze zbyt wymagająca lektura, ale dla zawodowych projektantów serwisów – obowiązkowa.

Dziennik Łódzki N; 19 maja 2004
Sposób płatności