ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Recenzje

100 sposobów na tworzenie robotów sieciowych

W książce nie chodzi wcale o nafaszerowanie elektroniką maszyny. Autorzy tłumaczą, w jaki sposób tworzyć systemy, które w gąszczu internetowych witryn będą umiały odnaleźć interesujące nas informacje. Język, niestety, dosyć hermetyczny.
Komputer Świat 21/2004

Linux. Bezpieczeństwo. Receptury

Książka Barretta, Silvermana i Byrnesa wprowadza nas w elementarne zasady bezpieczeństwa komputerowego. Podtytuł „Receptury” sugeruje, że będziemy mieli w niej do czynienia z gotowymi rozwiązaniami, i tak jest w istocie. Teoretyczne rozważania zostały sprowadzone do niezbędnego minimum, a główny nacisk położono na praktyczne porady.

Przyjęty w „Bezpieczeństwie” układ materiału powoduje, że użytkownik, który nie zaprzątał sobie dotychczas głowy uszczelnianiem systemu, może zacząć czytać tę pozycję od pierwszego rozdziału i równolegle wprowadzać kolejne proponowane zabezpieczenia. Kiedy skończy lekturę, jego system będzie znacznie bardziej odporny na ataki, niż był na początku. Czy znaczy to, że zostanie on zabezpieczony w stu procentach? Niestety, nie. Pełne uszczelnienie komputera nie jest możliwe. Możemy do niego dążyć, ale nigdy go nie osiągniemy.

W kolejnych rozdziałach omówiono: tworzenie migawek systemu, budowę zapór ogniowych, kontrolę dostępu do sieci, techniki uwierzytelniania, mechanizmy autoryzacji, ochronę połączeń, plików i poczty oraz testowanie i kontrolowanie systemu. Receptury zostały opracowane i przetestowane w dystrybucjach Red Hat i SUSE. Ponadto sprawdzono ich działanie w Debianie i Mandrake’u. Ponieważ jednak omawiane w tej pozycji programy można zainstalować w dowolnej dystrybucji GNU/Linux, bardziej wyrobiony użytkownik nie powinien mieć problemów z dostosowaniem poszczególnych receptur do konkretnych warunków.

CHIP Jesień 2004

OpenOffice 1.1.x UX.PL

Pakiet OpenOffice jest całkowicie bezpłatnym, niezawodnym i bardzo wydajnym pakiet biurowym. Umożliwił wielu firmom, organizacjom i osobom prywatnym wykonywanie swojej pracy bez ponoszenia kosztów i ryzyka związanego z korzystaniem z nielegalnego oprogramowania. Mnogość funkcji, szeroki wachlarz obsługiwanych formatów plików i stabilna praca to tylko niektóre zalety pakietu OpenOffice. Pełna zgodność z Microsoft Office, możliwość wymiany plików pomiędzy tymi pakietami, a także zbliżona filozofia obsługi powodują, że „przesiadka” na OpenOffice nie wymaga od użytkownika zmiany przyzwyczajeń i organizacji pracy.

Najistotniejszą przewagą tego pakietu nad innymi jest to, że jest on dostępny bez żadnych opłat. Książka” OpenOffice 1.1. x UX. PL” opisuje polską wersję pakietu OpenOffice. Przedstawia możliwości i narzędzia zawarte we wszystkich jego komponentach, wyjaśnia sposoby realizacji typowych zadań wykonywanych podczas codziennej pracy biurowej oraz metody dostosowania OpenOffice” a do własnych potrzeb i przyzwyczajeń.

Głos Pomorza Krzysztof Osiński 14/09/04

OpenOffice 1.1.x UX.PL

Jeśli mówimy „pakiet biurowy”, to najczęściej mamy na myśli MS Office - nierzadko, niestety, w wersji pirackiej. A można zupełnie inaczej. Dzięki darmowemu pakietowi OpenOffice małe firmy i osoby prywatne mogą wykonywać swoją pracę bez ponoszenia kosztów i ryzyka przykrych skutków kontroli.
Wystarczy zakupić książkę taką jak „OpenOffice 1.1.x UX. PL” wydaną przez Helion, by cieszyć się podręcznikiem użytkownika i pełnym pakietem zgodnym i podobnym w obsłudze z MS Office w domu czy biurze. Książka prowadzi użytkownika od instalacji z załączonej płyty kompaktowej, przez wszystkie elementy składowe pakietu, aż do zaawansowanych operacji konfiguracji. I wszystko tylko za cenę podręcznika...
Dziennik Łódzki PIO; 25 sierpnia 2004

SQL. Optymalizacja

Tworzenie zapytań w języku SQL może wydawać się proste dla przeciętnego programisty. Jednak to dopiero początek pracy. Znacznie więcej czasu może zająć optymalizacja działania takiego zapytania, by osiągnąć maksymalną prędkość działania i wydajności bazy danych. O drugiej części tej pracy jest książka „SQL. Optymalizacja” autorstwa Dana Towa.
Dzięki pozycji wydanej przez Helion można nie tylko podszkolić się w znajomości SQL, ale także posiąść wiedzę z zakresu mechanizmów dostępu do danych, struktury plików baz czy na temat wad i zalet systemów bazodanowych, Te elementy są kluczem do efektywnej optymalizacji zapytań SQL. Więc jeśli wydaje Ci się, że działają one za wolno - warto sięgnąć po tę pozycję.
Dziennik Łódzki PIO; 25 sierpnia 2004
Sposób płatności