Recenzje
100 sposobów na tworzenie robotów sieciowych
Linux. Bezpieczeństwo. Receptury
Przyjęty w „Bezpieczeństwie” układ materiału powoduje, że użytkownik, który nie zaprzątał sobie dotychczas głowy uszczelnianiem systemu, może zacząć czytać tę pozycję od pierwszego rozdziału i równolegle wprowadzać kolejne proponowane zabezpieczenia. Kiedy skończy lekturę, jego system będzie znacznie bardziej odporny na ataki, niż był na początku. Czy znaczy to, że zostanie on zabezpieczony w stu procentach? Niestety, nie. Pełne uszczelnienie komputera nie jest możliwe. Możemy do niego dążyć, ale nigdy go nie osiągniemy.
W kolejnych rozdziałach omówiono: tworzenie migawek systemu, budowę zapór ogniowych, kontrolę dostępu do sieci, techniki uwierzytelniania, mechanizmy autoryzacji, ochronę połączeń, plików i poczty oraz testowanie i kontrolowanie systemu. Receptury zostały opracowane i przetestowane w dystrybucjach Red Hat i SUSE. Ponadto sprawdzono ich działanie w Debianie i Mandrake’u. Ponieważ jednak omawiane w tej pozycji programy można zainstalować w dowolnej dystrybucji GNU/Linux, bardziej wyrobiony użytkownik nie powinien mieć problemów z dostosowaniem poszczególnych receptur do konkretnych warunków.
OpenOffice 1.1.x UX.PL
Najistotniejszą przewagą tego pakietu nad innymi jest to, że jest on dostępny bez żadnych opłat. Książka” OpenOffice 1.1. x UX. PL” opisuje polską wersję pakietu OpenOffice. Przedstawia możliwości i narzędzia zawarte we wszystkich jego komponentach, wyjaśnia sposoby realizacji typowych zadań wykonywanych podczas codziennej pracy biurowej oraz metody dostosowania OpenOffice” a do własnych potrzeb i przyzwyczajeń.
OpenOffice 1.1.x UX.PL
Wystarczy zakupić książkę taką jak „OpenOffice 1.1.x UX. PL” wydaną przez Helion, by cieszyć się podręcznikiem użytkownika i pełnym pakietem zgodnym i podobnym w obsłudze z MS Office w domu czy biurze. Książka prowadzi użytkownika od instalacji z załączonej płyty kompaktowej, przez wszystkie elementy składowe pakietu, aż do zaawansowanych operacji konfiguracji. I wszystko tylko za cenę podręcznika...
SQL. Optymalizacja
Dzięki pozycji wydanej przez Helion można nie tylko podszkolić się w znajomości SQL, ale także posiąść wiedzę z zakresu mechanizmów dostępu do danych, struktury plików baz czy na temat wad i zalet systemów bazodanowych, Te elementy są kluczem do efektywnej optymalizacji zapytań SQL. Więc jeśli wydaje Ci się, że działają one za wolno - warto sięgnąć po tę pozycję.