ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Recenzje

Praktyczny kurs asemblera

Po tę pozycję powinien sięgnąć każdy programujący w języku wysokiego poziomu (C++‚ Pascal‚ itp.) wymagający „czegoś więcej” od swoich programów (m. in. zwiększenia szybkości ich działania). Asembler to kolejny stopień wtajemniczenia‚ a książka „Praktyczny kurs asemblera” jest pozycją wprowadzającą w zagadnienia programowania w tym języku. Na początku autor daje nam szczyptę niezbędnej teorii m.in. opisując sposób organizacji pamięci operacyjnej‚ adresowania argumentów w pamięci operacyjnej‚ a także tryby pracy procesora. Następnie przedstawia sposób programowania w asemblerze pod systemem operacyjnym Windows oraz MS DOS.
Do książki dołączona jest płyta CD-ROM‚ na której znajdują się przydatne programy narzędziowe w programowaniu w asemblerze‚ takie jak: asembler‚ linker‚ Programmer’s WorkBench oraz CodeView.
Magazyn Literacki Książki RAT; 10/2004

Java. Tworzenie gier

Do tej pory Java po macoszemu była traktowana przez twórców gier komputerowych. Uważali oni, że ten język programowania nie nadaje się do niczego więcej niż proste układanki, łamigłówki czy gry karciane. David Brackeen, Bret Barker, Laurence Vanhelsuwe - autorzy książki „Java. Tworzenie gier" na blisko 800 stronach wydanych przez Helion przekonują nas, że może być inaczej. I rzeczywiście - studiując stronę po stronie, rozdział po rozdziale, przypominając sobie dotychczasowe umiejętności programowania w Javie, dochodzimy do tego, że korzystając z tego języka można napisać prawdziwą grę, z grafiką na odpowiednim poziomie, inteligentnymi przeciwnikami i wydajnym silnikiem 3D oraz przestrzennym dźwiękiem. Książka zawiera zarówno opis podstawowych mechanizmów używanych w grach, jak i szczegółowe omówienie zaawansowanych technik. Gra na Javie - niczym sen - może się ziścić...
Dziennik Łódzki N; 20 październik 2004

Solid Edge. Komputerowe wspomaganie projektowania

Projektowanie przy użyciu komputera to dziś już codzienność. Dlatego można się spodziewać sporego zainteresowania w kręgach inżynierskich jedną z najnowszych pozycji Heliona, poświęconych temu zagadnieniu „Solid Edge. Komputerowe wspomaganie projektowania", przygotowaną przez trzech autorów: Grzegorza Kazimierczaka, Bernarda Paculę i Adama Budzyńskiego.
Poradnik poświęcono najnowszej, piętnastej już wersji Solid Edge, dzieląc go na dwie części: pierwszą - dla rozpoczynających dopiero pracę z aplikacją, drugą - dla tych, którzy dysponują już doświadczeniem w tej materii. W ten sposób otrzymujemy spójną całość - opis procesu tworzenia modeli części i generowania dokumentacji.
I dość istotna rzecz - zwłaszcza dla tych, którzy pierwszy raz sięgają po program- na CD-ROM-ie dołączono: Solid Edge Smart Viev v 15, Solid Edge Layout oraz pliki przykładów opisanych w książce.
Dziennik Łódzki N; 20 październik 2004

CorelDRAW 12. Oficjalny podręcznik

Nie musicie pytać profesjonalnych grafików, jaki jest najpopularniejszy program do obróbki grafiki wektorowej. Możecie być pewni, że w przytłaczającej większości otrzymacie odpowiedź - CorelDraw. Jeśli więc poważnie myślicie o posadzie komputerowego grafika, w karierze może wam pomóc ta książka.
”CorelDraw 12. Oficjalny podręcznik" autorstwa Steve'a Baina i Nicka Wilkinsona, wydany przez Helion, to prawdziwe kompendium wiedzy na temat najnowszej wersji tytułowego pakietu. Uzyskało ono akceptację firmy Corel i jest rekomendowane wszystkim użytkownikom tego programu. Książka przyda się zarówno początkującym użytkownikom, jak i tym, którzy mieli już okazję pracować z CorelDraw. Czytelnik znajdzie w niej informacje od zupełnych podstaw obsługi po tworzenie stron WWW i animacji czy użycie skryptów.
Dziennik Łódzki 13 października 2004

OpenOffice 1.1.x UX.PL

Troska o legalność użytkowanego oprogramowania w połączeniu z wysokimi cenami produktów firmy Microsoft sprawia, że użytkownicy poszukujący aplikacji biurowych coraz częściej zwracają uwagę na pakiet OpenOffice. Mogą oni stać się jego posiadaczami m.in. sięgając po prezentowaną książkę.

Autorzy prowadzą czytelnika przez proces instalacji pakietu, omawiają zasady korzystania z interfejsu użytkownika, a ponadto udzielają porad na temat tworzenia dokumentów tekstowych za pomocą programu Writer. Sporo uwagi poświęcili narzędziom dostępnym w arkuszu kalkulacyjnym Calc oraz aplikacji Impress, wykorzystywanej do przygotowywania prezentacji. Przybliżyli ponadto zagadnienia związane z tworzeniem elementów graficznych, stron WWW oraz z procesem konfiguracji pakietu.
Całość uzupełnia płyta CD-ROM, na której został umieszczony m.in. OpenOffice.org 1.1.1 PL w wersji Ux System.

W przypadku rozpowszechnianych bezpłatnie aplikacji pomysł dołączenia płyty z programem do poświęconej mu książki sprawdza się znakomicie. Osoby, które sięgają po takowe pozycje, otrzymują bowiem jednocześnie stosowne oprogramowanie, jak i podręcznik użytkownika, dzięki któremu mogą zapoznać się z jego możliwościami i w pełni je wykorzystać. Należy zatem oczekiwać, że prezentowana publikacja spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony czytelników.

Magazyn Internet KK; 10/2004
Sposób płatności