ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Recenzje

Uniwersytet Donalda Trumpa. Marketing

Niepodważalnym guru marketingu jest Philip Kotler. Co zaś z tymi wszystkimi, którym udało się zarządzać biznesem i którzy nie tylko wymyślili swój sposób na powiększanie kapitałów, ale także dokopali się do głębszych zasad marketingu Warto patrzeć na ręce tym, o których sukcesach mówi cały świat. Tak jest w przypadku Donalda Trumpa - niezależnie od opinii na temat samej jego osoby, jedno jest pewne: to jeden z najznakomitszych biznesmenów, a co za tym idzie marketingowców, na świecie. Z książki "Marketing" z cyklu "Uniwersytet Donalda Trumpa" dowiemy się, jak rozumie marketing jeden z najbogatszych ludzi na świecie oraz jak udało mu się zbudować swoje imperium. Prezentowana w książce wiedza ilustrowana jest wieloma przykładami z życia Donalda Trumpa, więc czytelnik ma szansę dowiedzieć się od kuchni na czym polega sukces tego wpływowego Amerykanina. - Ludzie często pytają mnie o klucz do mojego sukcesu, a odpowiedz jest prosta: cel, ciężka praca i wytrwałość - mówi sam o sobie bohater książki. Warto się przekonać, jak z tych prostych zasad uczynić źródło powodzenia na miarę Trumpa.
Brief Monika Szymańska, 25/06/2009

Ścieżka kariery zawodowej. Osobisty mentor - Harvard Business Press

Co zrobić, kiedy praca przestaje cieszyć? Jak postąpić, kiedy to, co robimy, nie daje nam satysfakcji? Od czego zacząć kształtowanie swojej kariery zawodowej? Odpowiedzi na te pytania pomoże znaleźć książka "Ścieżka kariery zawodowej". Jest to poradnik skierowany przede wszystkim do osób pracujących, które znudzone lub zmęczone dotychczasową działalnością postanowiły zmienić kierunek swojego rozwoju zawodowego. Zawarte w nim porady i narzędzia, zwłaszcza z zakresu samooceny, mogą jednak przydać się także tym, którzy dopiero zaczynają kształtować swoją karierę. Autorzy: James Wildroop i Timothy Butler, psychologowie biznesu związani od 20 lat z Harvard Business School, przekonują, że nie zawsze zmiana miejsca zatrudnienia jest konieczna, aby odzyskać satysfakcję i zadowolenie z pracy. Rozwiązaniem może być lepsze poznanie swoich umiejętności i priorytetów oraz drobna modyfikacja w zakresie dotychczas wykonywanych obowiązków. Jeśli udzielimy sobie odpowiedzi na zawarte w książce pytania, które dotyczą zidentyfikowania tego, kim jesteśmy i co lubimy robić, to będziemy mogli określić nasze główne zainteresowania biznesowe. Stąd już tylko krok do określenia swoich preferencji i możliwości zmian. Z książką "Ścieżka kariery zawodowej" można zapoznać się w jedno popołudnie - jedno popołudnie, które pomoże poznać samego siebie i odmienić nie tylko kierunek ścieżki rozwoju, ale także sposób patrzenia na swoją samorealizację zawodową. Zasadniczy wniosek, który płynie z poradnika, zawiera się w prostym przysłowiu: "Każdy jest kowalem swojego losu, każdy decyduje sam o tym, co chce i powinien w życiu robić.
Magazyn Semestr Izabela Wierzchacz, 3/2009

Komandosi w białych kołnierzykach. Metody zarządzania stosowane przez najlepszych menedżerów

Wydawca napisał o tej książce, że jest hybrydą. Trafnie, bowiem jedna z jej części jest powieścią.
Jednak jest to książka dla menedżerów, zapewniam, bo początek recenzji mógł wywołać wątpliwości. Autor jest założycielem firmy szkoleniowej, specjalizuje się w prowadzeniu gier strategicznych.
Książkę tworzą cztery części. Pierwsza dotyczy funkcjonowania wybitnych zespołów, niezwykłych projektów i skuteczności menedżerów. To właśnie ta część jest powieścią, która menedżerom opowiada o tym, jak kierują projektami liderzy wypraw polarnych i himalajskich, a także dowódcy elitarnych jednostek wojskowych. Każdy z jej rozdziałów zakończony jest fragmentem wykładu dla kandydatów na dowódców jednostek specjalnych.
Druga część to studia przypadków dotyczące zarządzania i przywództwa. Mamy tu studium dotyczące największego producenta maszyn przemysłowych w USA, firmy Caterpillar, ale także funkcjonowania liderów na przykładzie The Beatles. Kolejna część zawiera osiem pomysłów na zarządzanie zespołami, a czwarta jest omówieniem badań o stylach przywództwa preferowanych przez polskich menedżerów.
CEO Zbigniew Grzegorzewski, 01/07/2009

Kiedy kropla drąży skałę, czyli droga do mistrzostwa w komunikacji perswazyjnej

„Kropla drąży kamień nie siłą, lecz częstym spadaniem” (Owidiusz) - motto książki stanowi jej przedsmak. Autor prezentuje drogę do mistrzostwa w komunikacji perswazyjnej. W „Kiedy kropla drąży skałę” znajdziemy wskazówki, jak komunikować się efektywniej, czyli m.in. informacje o różnicach w komunikowaniu się pomiędzy mężczyznami a kobietami, dowiemy się, na czym polega aktywne słuchanie, czy też znajdziemy wskazówki, w jaki sposób odpowiadać na kłopotliwe pytania. Poza tym jest tu wiele informacji na temat perswazji, jej podstawowych reguł, a także zasad etycznego wpływania na ludzi np. poprzez budowanie kontaktu, przyjaźni, zaufania, czy też sposobów na kształtowanie przyjaznych relacji międzyludzkich. Duża część lektury została poświęcona manipulacji i lingwistyce, także w biznesie. W ostatnim rozdziale (dla profesjonalistów) autor wskazuje sposoby na niezawodną sprzedaż. To lektura dla tych, którzy chcą się skutecznie komunikować, mieć wpływ na to, jak są odbierani przez innych i nie poddawać się manipulacji. To cenna, praktyczna wiedza zebrana na 292 stronach. Polecam.
Eurostudent gjm, 170/06/2009

Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności

Jak myślisz — co możesz zrobić, żeby twoja praca była efektywna i żeby wykonywać ją bez stresu, nerwów i bez napięcia?
Pogoń za produktywnością, skutecznością i efektywnością nie jest wynalazkiem naszych czasów. Kult produkcji zaczął się kilka lat po wynalezieniu silnika parowego. Wtedy okazało się, że można tę samą pracę wykonać szybciej — a przez to w określonym czasie można jej wykonać więcej.
Kult produkcji wciąż pokutuje w przeważającej większości firm i instytucji, gdzie „dobra praca” oznacza „ciężką pracę” czyli 8 godzin bez przerwy bębnienia w klawiaturę, gadania przez słuchawkę lub machania rękami w określony sposób (zależny od rodzaju wykonywanej pracy). A przecież zdaniem ekspertów przekroczyliśmy już próg produkcji i znaleźliśmy się w erze wiedzy, w epoce informacji, w czasach zarabiania na swoim umyśle, a nie na sile mięśni.
Coś więc wybitnie nie gra ze sobą.
Ta książka pokaże ci na czym polega „dobra praca” w epoce informacji i jak przystosować swoje stanowisko i warunki pracy, aby robić „dobrą pracę”. „Dobra praca” to „sprytna praca”, efektywna i bezstresowa. Uporządkowana i przejrzysta. Kontrolowana i w razie potrzeby elastyczna. Prezentowany przez autora system Getting Things Done pozwoli ci sprytnie pracować — wybierać kluczowe i najbardziej wartościowe działania, planować w dobrym kierunku, zredukować stres. Wszystko to dlatego, aby praca zaczęła sprawiać ci przyjemność. W tym bowiem tkwi sekret bezstresowej efektywności.
menedzer.wp.pl
Sposób płatności
Zabrania się wykorzystania treści strony do celów eksploracji tekstu i danych (TDM), w tym eksploracji w celu szkolenia technologii AI i innych systemów uczenia maszynowego. It is forbidden to use the content of the site for text and data mining (TDM), including mining for training AI technologies and other machine learning systems.