ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Recenzje

OpenOffice 1.1.x UX.PL

Troska o legalność użytkowanego oprogramowania w połączeniu z wysokimi cenami produktów firmy Microsoft sprawia, że użytkownicy poszukujący aplikacji biurowych coraz częściej zwracają uwagę na pakiet OpenOffice. Mogą oni stać się jego posiadaczami m.in. sięgając po prezentowaną książkę.

Autorzy prowadzą czytelnika przez proces instalacji pakietu, omawiają zasady korzystania z interfejsu użytkownika, a ponadto udzielają porad na temat tworzenia dokumentów tekstowych za pomocą programu Writer. Sporo uwagi poświęcili narzędziom dostępnym w arkuszu kalkulacyjnym Calc oraz aplikacji Impress, wykorzystywanej do przygotowywania prezentacji. Przybliżyli ponadto zagadnienia związane z tworzeniem elementów graficznych, stron WWW oraz z procesem konfiguracji pakietu.
Całość uzupełnia płyta CD-ROM, na której został umieszczony m.in. OpenOffice.org 1.1.1 PL w wersji Ux System.

W przypadku rozpowszechnianych bezpłatnie aplikacji pomysł dołączenia płyty z programem do poświęconej mu książki sprawdza się znakomicie. Osoby, które sięgają po takowe pozycje, otrzymują bowiem jednocześnie stosowne oprogramowanie, jak i podręcznik użytkownika, dzięki któremu mogą zapoznać się z jego możliwościami i w pełni je wykorzystać. Należy zatem oczekiwać, że prezentowana publikacja spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony czytelników.

Magazyn Internet KK; 10/2004

100 sposobów na tworzenie robotów sieciowych

W książce nie chodzi wcale o nafaszerowanie elektroniką maszyny. Autorzy tłumaczą, w jaki sposób tworzyć systemy, które w gąszczu internetowych witryn będą umiały odnaleźć interesujące nas informacje. Język, niestety, dosyć hermetyczny.
Komputer Świat 21/2004

Linux. Bezpieczeństwo. Receptury

Książka Barretta, Silvermana i Byrnesa wprowadza nas w elementarne zasady bezpieczeństwa komputerowego. Podtytuł „Receptury” sugeruje, że będziemy mieli w niej do czynienia z gotowymi rozwiązaniami, i tak jest w istocie. Teoretyczne rozważania zostały sprowadzone do niezbędnego minimum, a główny nacisk położono na praktyczne porady.

Przyjęty w „Bezpieczeństwie” układ materiału powoduje, że użytkownik, który nie zaprzątał sobie dotychczas głowy uszczelnianiem systemu, może zacząć czytać tę pozycję od pierwszego rozdziału i równolegle wprowadzać kolejne proponowane zabezpieczenia. Kiedy skończy lekturę, jego system będzie znacznie bardziej odporny na ataki, niż był na początku. Czy znaczy to, że zostanie on zabezpieczony w stu procentach? Niestety, nie. Pełne uszczelnienie komputera nie jest możliwe. Możemy do niego dążyć, ale nigdy go nie osiągniemy.

W kolejnych rozdziałach omówiono: tworzenie migawek systemu, budowę zapór ogniowych, kontrolę dostępu do sieci, techniki uwierzytelniania, mechanizmy autoryzacji, ochronę połączeń, plików i poczty oraz testowanie i kontrolowanie systemu. Receptury zostały opracowane i przetestowane w dystrybucjach Red Hat i SUSE. Ponadto sprawdzono ich działanie w Debianie i Mandrake’u. Ponieważ jednak omawiane w tej pozycji programy można zainstalować w dowolnej dystrybucji GNU/Linux, bardziej wyrobiony użytkownik nie powinien mieć problemów z dostosowaniem poszczególnych receptur do konkretnych warunków.

CHIP Jesień 2004

OpenOffice 1.1.x UX.PL

Pakiet OpenOffice jest całkowicie bezpłatnym, niezawodnym i bardzo wydajnym pakiet biurowym. Umożliwił wielu firmom, organizacjom i osobom prywatnym wykonywanie swojej pracy bez ponoszenia kosztów i ryzyka związanego z korzystaniem z nielegalnego oprogramowania. Mnogość funkcji, szeroki wachlarz obsługiwanych formatów plików i stabilna praca to tylko niektóre zalety pakietu OpenOffice. Pełna zgodność z Microsoft Office, możliwość wymiany plików pomiędzy tymi pakietami, a także zbliżona filozofia obsługi powodują, że „przesiadka” na OpenOffice nie wymaga od użytkownika zmiany przyzwyczajeń i organizacji pracy.

Najistotniejszą przewagą tego pakietu nad innymi jest to, że jest on dostępny bez żadnych opłat. Książka” OpenOffice 1.1. x UX. PL” opisuje polską wersję pakietu OpenOffice. Przedstawia możliwości i narzędzia zawarte we wszystkich jego komponentach, wyjaśnia sposoby realizacji typowych zadań wykonywanych podczas codziennej pracy biurowej oraz metody dostosowania OpenOffice” a do własnych potrzeb i przyzwyczajeń.

Głos Pomorza Krzysztof Osiński 14/09/04

OpenOffice 1.1.x UX.PL

Jeśli mówimy „pakiet biurowy”, to najczęściej mamy na myśli MS Office - nierzadko, niestety, w wersji pirackiej. A można zupełnie inaczej. Dzięki darmowemu pakietowi OpenOffice małe firmy i osoby prywatne mogą wykonywać swoją pracę bez ponoszenia kosztów i ryzyka przykrych skutków kontroli.
Wystarczy zakupić książkę taką jak „OpenOffice 1.1.x UX. PL” wydaną przez Helion, by cieszyć się podręcznikiem użytkownika i pełnym pakietem zgodnym i podobnym w obsłudze z MS Office w domu czy biurze. Książka prowadzi użytkownika od instalacji z załączonej płyty kompaktowej, przez wszystkie elementy składowe pakietu, aż do zaawansowanych operacji konfiguracji. I wszystko tylko za cenę podręcznika...
Dziennik Łódzki PIO; 25 sierpnia 2004
Sposób płatności
Zabrania się wykorzystania treści strony do celów eksploracji tekstu i danych (TDM), w tym eksploracji w celu szkolenia technologii AI i innych systemów uczenia maszynowego. It is forbidden to use the content of the site for text and data mining (TDM), including mining for training AI technologies and other machine learning systems.