ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Recenzje

CATIA. Podstawy modelowania i zapisu konstrukcji

Projektowanie wspomagane komputerowo jest już w firmach projektowych niezbędne. Od każdego inżyniera - projektanta wymaga się znajomości systemów CAD wykorzystywanych w tym procesie. Wśród wielu programów używanych do projektowania konstrukcji mechanicznych dużą popularnością cieszy się CATIA. Program ten umożliwia: tworzenie modeli pojedynczych elementów z wykorzystaniem różnych metod modelowania, budowanie zespołów oraz wygenerowanie na ich podstawie rysunków złożeniowych i wykonawczych.

Książka zawiera informacje niezbędne do opanowania tej aplikacji w zakresie wystarczającym do realizowania w niej podstawowych zadań projektowych. Nie jest to opis kolejnych modułów programu, zwięzły opis określonego zakresu procesu projektowo-konstrukcyjnego z zastosowaniem wspomagania systemu CATIA. Materiał zawarty w książce w zupełności wystarcza do samodzielnego opanowania szerokiego zakresu zadań wykonywanych w projektowaniu wspomaganym komputerowo w systemie CATIA i komputerowym zapisie konstrukcji.

Na dołączonej płycie CD znajdują się materiały pomocnicze w postaci prezentacji multimedialnych, filmów oraz plików programu CATIA wykorzystywanych w ćwiczeniach i zadaniach do samodzielnego wykonania.

Mechanik K.J.; 11/05

Projektowanie funkcjonalnych serwisów internetowych

Spójrzmy na sieć tak, jak jeszcze nigdy tego nie robiliśmy - oczami przeciętnego użytkownika. Użytkownicy poznają funkcjonalność witryny zanim jeszcze zaangażują się w przeglądanie jej zawartości lub przeznaczą pieniądze na ewentualne zakupy. Sieć jest jedynym środowiskiem, które daje użytkownikowi tak wielkie uprawnienia - osoba trzymająca w dłoni mysz decyduje o wszystkim.

Jakob Nielsen, światowej sławy autorytet w dziedzinie funkcjonalności stron internetowych, na kartach tego przełomowego podręcznika projektowania dzieli się z nami całą swoją wiedzą i doświadczeniem. Począwszy od projektowania treści i stron po projektowanie nawigacji (łatwej nawet dla użytkowników niepełnosprawnych), Jakob Nielsen podaje dokładne przepisy, jak dotrzeć do każdego użytkownika sieci, w każdej sytuacji.

Era Komputera 14/11/2005

Przyjazne witryny WWW. Jak uczynić lepszymi komunikaty o błędach, Pomoc, formularze i inne kluczowe punkty witryny

Sztuka projektowania witryn WWW wymaga nie tylko biegłego posługiwania się narzędziami wspomagającymi budowanie kodu, ale też umiejętności unikania sytuacji prowadzących do dezorientacji i irytowania użytkownika. Książka uczy jak projektować przyjazne dla użytkownika witryny WWW. By osiągnąć ten cel, projektant musi spełnić szereg warunków, wśród nich czytelnie formułować komunikaty o błędach i funkcje pomocy, a przede wszystkim dobrze zorganizować formularze. Jak to zrobić radzi autor formułując 36 zaleceń, które poparł wziętym z życia przykładami. Trzymanie się tych zaleceń doprowadzi do zaprojektowania witryny, która daje satysfakcję projektantowi, a użytkowników zachęci do częstego jej odwiedzania.
NetWorld Piotr Kociatkiewicz

Przyjazne witryny WWW. Jak uczynić lepszymi komunikaty o błędach, Pomoc, formularze i inne kluczowe punkty witryny

Istotny wpływ na popularność serwisu internetowego ma m.in. czytelność jego struktury oraz konstrukcja mechanizmu nawigacyjnego. Internauci chętnie wracają do witryn zapewniających intuicyjną obsługę oraz wsparcie w przypadku wątpliwości związanych z funkcjonowaniem elementów serwisu. O tym jak projektować witryny przyjazne dla użytkownika, dowiemy się sięgając po prezentowaną publikację. Autorzy zawarli w niej czterdzieści zaleceń, dzięki którym tworzony serwis będzie czytelny i łatwy w nawigacji. W oparciu o znane strony WWW wyjaśniają jak przygotowywać komunikaty o błędach, przyjazne formularze oraz materiały wchodzące w skład działu pomocy. Podkreślają również znaczenie przekazywania odpowiednich informacji klientom sklepów internetowych, w sytuacji gdy poszukiwany przez nich towar jest niedostępny. Całość uzupełniają wskazówki ułatwiające dostosowywanie witryn do potrzeb zgłaszanych przez klientów.
Magazyn Internet KK; 10/2005

Przyjazne witryny WWW. Jak uczynić lepszymi komunikaty o błędach, Pomoc, formularze i inne kluczowe punkty witryny

Zazwyczaj wydaje się nam, że stworzyliśmy idealną witrynę. Kiedy jednak umieścimy ją w sieci, strona działa nie do końca jak powinna, wychodzą błędy. Trudno ich uniknąć, ale można zminimalizować ich konsekwencje, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu już na poziomie projektowania. O tym właśnie jest książka wydawnictwa Helion "Przyjazne witryny WWW. Jak uczynić lepszymi komunikaty o błędach. Pomoc, formularze i inne kluczowe punkty witryny". Jej autorami są członkowie grupy 37signals, z której usług korzysta nawet Microsoft. Pozycja ta uczy ,projektowania ubezpieczonego", które pozwala przewidzieć i uniknąć niebezpieczeństw związanych z błędami popełnianymi przez twórców witryn. Dzięki błyskotliwym radom autorów, odwiedzający nasze strony internetowe nie zgubią się, nie zdenerwują i nie będą mieli powodów do narzekań.
Dziennik Łódzki pio; 5/10/2005
Sposób płatności
Zabrania się wykorzystania treści strony do celów eksploracji tekstu i danych (TDM), w tym eksploracji w celu szkolenia technologii AI i innych systemów uczenia maszynowego. It is forbidden to use the content of the site for text and data mining (TDM), including mining for training AI technologies and other machine learning systems.