Recenzje
Head First EJB. Edycja polska (Rusz głową!)
Naukę zaczynamy od podstaw - uruchomienia i omówienia architektury EJB. Następnie zostały przedstawione kolejne komponenty, ich zastosowanie oraz bezpieczeństwo. Na koniec możemy poznać temat wdrożeń. Każdy rozdział kończy się zestawem zadań do wykonania.
Jest też coś, co wyróżnia tę pozycję na tle jej podobnych. Choć - co tu ukrywać - tematyka nie jest łatwa, autorzy podeszli do zagadnienia z lekkością i humorem, bogato i zabawnie ilustrując omawiane problemy. Dzięki temu nauka jest szybka, a przekaz łatwy do przyswojenia.
J2EE. Vademecum profesjonalisty. Wydanie II
Niniejsza książka to kompletny przewodnik po najnowszej wersji Java 2 Enterprise Edition, napisany przez członków zespołu zajmującego się rozwojem platformy J2EE, zatrudnionych w firmie Sun. Opisuje kluczowe komponenty J2EE w wersji 1.4., prezentuje rozwiązania konkretnych problemów napotykanych przez programistów, zilustrowane licznymi przykładami. Przedstawione są tu nie tylko komponenty J2EE, ale również współpracujące z nią technologie: JavaServer Pages Standard Tag Library (JSTL) oraz JavaServer Faces. Logiczny układ rozdziałów (od zagadnień prostych po coraz bardziej złożone), dobry styl i sporo kodu źródłowego czynią tę książkę niezastąpioną dla każdego, nawet początkującego projektanta aplikacji, jednak czytelnik musi wykazać się znajomością Java Standard Edition i podstaw programowania.
Cisza w sieci
Sztuka testowania oprogramowania
W pierwszym rozdziale znajdziemy krótkie pytania, na które trzeba odpowiedzieć i przyznać sobie po jednym punkcie za każdą poprawną odpowiedź. Po rozwiązaniu tych pytań i przyznaniu sobie punktów dowiemy się, że nawet osiągnięcie wystarczającego wyniku, aby zaliczyć test nie daje gwarancji, że nasz program będzie bezbłędny. Autorzy opisują psychologiczne i ekonomiczne aspekty testowania oprogramowania. W związku z czym został określony zbiór przydatnych wskazówek i reguł rządzących procesem testowania oprogramowania.
Bezkomputerowe testowanie programów zostało omówione w dalszej części książki. Należy pamiętać, że było ono przez wiele lat pomijane. Książka zawiera również wiele cennych informacji o testowaniu przypadków testowych, testowaniu modułów (jednostek) oraz o testowaniu wysokopoziomowym, które poza psychologicznym aspektem testowania oprogramowania znajduje się na drugim bardzo ważnym miejscu. Dzięki nim będziemy w stanie usunąć kolejne błędy z naszego programu. Zagadnienia testowania ekstremalnego oraz testowania aplikacji internetowych są jeszcze dość nowe, zatem jeśli myślisz na poważnie o realizacji zadań biznesowych np. związanych z bankowością elektroniczną to książka na pewno Ci się przyda.
Książkę polecam wszystkim programistom, którzy pragną lub potrzebują poznać techniki i reguły rządzące testowaniem oprogramowania , osobom które chcą podnieść wartość swoich programów ulepszając ich jakość oraz wszystkim tym, którzy w jakimkolwiek stopniu związani są z procesem wytwarzania oprogramowania.
C#. Wzorce projektowe
Autor skupił się na języku C# w powiązaniu z popularną platformą .NET. Książka podzielona jest na części, gdzie przedstawiono wzorce interfejsów, odpowiedzialności, konstrukcyjne, operacji oraz rozszerzeń. Wszystkie zostały opisane na stosownych diagramach UML oraz przedstawione w postaci kodu. Na bieżąco możemy też sprawdzać stopień przyswojenia materiału, dzięki kontrolnym zadaniom z rozwiązaniami. Po prostu niezbędna pozycja dla programistów ceniących swój czas.