ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Recenzje

Rootkity. Sabotowanie jądra systemu Windows

Nie da się ukryć, że tematyka związana z bezpieczeństwem systemów operacyjnych oraz Internetu zawsze wywołuje u naszych czytelników wypieki na twarzy. W ostatnim czasie rootkit znajduje się na ustach wszystkich speców od bezpieczeństwa i sieje niemałe zamieszanie wśród internautów.

Od razu zaznaczamy: jeśli oczekujesz łatwej i pobieżnej lektury, to się rozczarujesz. Poruszane w niej tematy wymagają znajomości zasad funkcjonowania jądra systemu operacyjnego. Aby poznać zasady tworzenie rootkitów, trzeba również orientować się w języku programowania C (wszystkie przykłady w książce zostały napisane właśnie w nim).

Autorom książki należą się brawa za bardzo poważne potraktowanie tematyki. Na rodzimym rynku jest to w zasadzie jedyna pozycja na ten temat.

PC World Sebastian Góski; 07/2006

Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych. Wydanie II

Książka jest poświęcona zagadnieniu funkcjonalności stron internetowych. Mówimy, że strona jest funkcjonalna, jeśli spełnia swoją rolę, tak że człowiek "z ulicy" potrafi ją obsłużyć zgodnie z zamierzeniem twórcy. Autor ujmuje tematykę z punktu widzenia specjalisty od funkcjonalności, projektanta i płacącego za witrynę oraz, co silnie podkreśla, użytkownika Internetu. Projektant znajdzie rady jak bronić się przed źle sformułowanymi wymaganiami zamawiającego; zamawiający jak testować witrynę z udziałem użytkownika. Przeczytanie tej zwięźle napisanej książki pomoże zbudować witrynę lepszą, bo nie zmuszającą użytkownika do myślenia jak poruszać się po stronie w poszukiwaniu informacji, którą chce przekazać właściciel strony. Dzięki wskazówkom autora zaprojektowana witryna będzie przejrzystsza, czytelniejsza i łatwiejsza w nawigacji.
NetWorld Piotr Kociatkiewicz; 7-8/2006

J2EE. Podstawy programowania aplikacji korporacyjnych

Java to popularny język programowania, który może być wykorzystywany zarówno do tworzenia prostych apletów wzbogacających strony WWW, jak i do rozwijania zaawansowanych aplikacji korporacyjnych. Drugie ze wspomnianych zastosowań stanowi tematykę prezentowanej książki.

Pozycja kierowana do programistów, projektantów i kierowników projektów pozwala zapoznać się z najlepszymi praktykami projektowymi stosowanymi podczas tworzenia systemów informatycznych z wykorzystaniem platformy J2EE. Autor podkreśla, iż w środowisku korporacyjnym zbyt długie tworzenie aplikacji może oznaczać, że na etapie wdrożenia stanie się ona bezużyteczna ze względu na dużą dynamikę zmian w środowiskach biznesowych. Radykalne skracanie czasu pracy nad projektem grozi natomiast pominięciem fazy modelowania i testowania, co negatywnie wpływa na jakość i stabilność programu. Optymalnym rozwiązaniem jest zapoznanie się z prezentowanymi w książce metodykami, sposobami modelowania aplikacji oraz narzędziami do automatycznego generowania szkieletu kodu źródłowego. W połączeniu ze wskazówkami dotyczącymi konfigurowania środowiska programistycznego oraz technikami testowania kolejnych modułów stwarza to możliwość znacznego zredukowania czasu pracy nad projektem bez negatywnych efektów ubocznych.

Magazyn Internet KK; 07/06

Pierwsze 90 dni. Strategie zapewniające sukces każdemu liderowi

Zachętą do przeczytania książki Michaela Watkinsa "Pierwsze 90 dni..." było dla mnie stwierdzenie autora, że [...]"dobrzy pracownicy po pięciu latach nudzą się i szukają nowych wyzwań!" Nie podzielam tego poglądu, ale chciałem wiedzieć co autor ma do zaproponowania osobom, które w strukturze firmy znajdują się w miejscu, gdzie muszą dokonać wyboru ODEJŚĆ czy POZOSTAĆ. Watkins napisał już z Danem Ciampa "Right from the Start: Taking Charge in a New Leadership Role" (1999) oraz samodzielnie "Taking Charge in Yeur New Leadership" (2001) więc problematyka zarządzania firmą w czasie pierwszego półrocza nie jest mu obca i nie dziwi mnie, że w obecnej książce skoncentrował się na pierwszych trzech miesiącach (90 dniach!).

Idea książki zawarta jest w słowach wprowadzenia: [...]"prezydent stanów zjednoczonych ma 100 dni, aby się wykazać; ty masz 90". Być lepszym od Prezydenta to nowa wersja "amerykańskiego snu" i wizji, że "wszystko od nas zależy i wszystko jest możliwe". Watkins zna "Prawo Parkinsona": [...]"najbardziej zajęty człowiek to ten, który ma mnóstwo czasu." I dlatego informuje czytelnika, że tego czasu nie ma. (...)

Najlepszym recenzentem tej publikacji jest sam autor, który napisał wprost: [...]"wiedza na temat tego co należy zrobić, nie jest tym samym, co robienie tego." Cztając "Pierwsze 90 dni..." zbliżamy się do WIEDZY autora - reszta zależy od nas i wypracowanej dotychczas umiejętności realizacji - tej w książce "nie podaje się na tacy". Otrzymujemy "opis wędki" i opowiadanie o "zasadach łowienia" w "wolnorynkowym oceanie". Nie zawsze nam to pomoże, ale skakanie do "pustego basenu" (bez wiedzy) też nie jest dobrym pomysłem.

Personel i Zarządzanie Andrzej Budzyk; 06/06

Cisza w sieci

Do czytania zapraszamy tym razem osoby zajmujące się problematyką bezpieczeństwa sieci na poważnie. Obliguje do tego osoba Michała Zalewskiego, autora, który od połowy lat 90. zgłębia tę tematykę na wielu płaszczyznach. Nie znajdziesz w książce zestawu prostych receptur, które pozwolą Ci efektownie zapanować nad komputerem kolegi. Jest to pozycja zdecydowanie bardziej zaawansowana i dość nietypowa. Zgodnie z tytułem jednego z rozdziałów ("Wysiłek zawsze się opłaca"), warto przebrnąć przez cały tekst, aby poznać zasady działania najpopularniejszego protokołu sieciowego w Internecie (IP), poprawną konfigurację zapór sieciowych, a także techniki skanowania portów i ataki na sieci przełączane.
PC World 06/2006
Sposób płatności
Zabrania się wykorzystania treści strony do celów eksploracji tekstu i danych (TDM), w tym eksploracji w celu szkolenia technologii AI i innych systemów uczenia maszynowego. It is forbidden to use the content of the site for text and data mining (TDM), including mining for training AI technologies and other machine learning systems.