ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Recenzje

Wałkowanie Ameryki (twarda oprawa)

To niewiarygodne, ale jeśli wierzyć Markowi Wałkuskiemu, autorowi „Wałkowania Ameryki" (Editio), „wskaźnik inteligencji przeciętnego Amerykanina jest dokładnie taki sam jak Europejczyka".
Rzeczpospolita Kamila Bauman, 2012-12-01

Wałkowanie Ameryki

To niewiarygodne, ale jeśli wierzyć Markowi Wałkuskiemu, autorowi „Wałkowania Ameryki" (Editio), „wskaźnik inteligencji przeciętnego Amerykanina jest dokładnie taki sam jak Europejczyka".
Rzeczpospolita Kamila Bauman, 2012-12-01

Paragon z podróży. Poradnik taniego podróżowania

Oszczędzając na wyprawę do USA, proponujemy kilka mniej nadwerężających portfel eskapad, z książką Wydawnictwa Bezdroża „Paragon z podróży. Poradnik taniego podróżowania". Z publikacji przygotowanej przez Patryka Świątka i Bartka Szaro dowiadujemy się, jak zorganizować i zrealizować nawet najambitniejsze plany wyjazdowe, zaskakując tych, którzy wciąż żyją w przekonaniu, że podróże to luksus.

Poradnik zawiera wiele cennych rad dla początkujących podróżników, którzy nie dysponują grubym portfelem, ale też nie boją się wyzwań, a przede wszystkim mają odwagę spróbować. Autorzy dobrze wiedzą, o czym piszą, bo sami spędzili w podróży wiele czasu, a - co równie ważne - na co dzień są z podróżami i podróżnikami na ty, prowadząc serwis internetowy „Paragon z podróży". Serwis w ubiegłym roku zdobył nagrodę w kategorii „Podróże i szeroki świat" oraz nagrodę główną Blog Roku 2011.
Dziennik Łódzki .N, 2012-12-01

Kulisy Kulinarnej Akademii

Co dzieje się za drzwiami słynnej paryskiej szkoły kulinarnej Le Cordon Bleu Jak wyglądają dni adeptów sztuki gotowania Czy naprawdę nigdy nie jest za późno aby zostać zawodowym kucharzem Na te i wiele innych pytań odpowiada książka "Kulisy Kulinarnej Akademii". "Kulisy Kulinarnej Akademii" to gawęda, pamiętnik i przewodnik. Gawęda, bo Marek Brzeziński to urodzony gawędziarz i opowiadacz.
Słuchacze, którzy znają go z fal radiowej Trójki wiedzą, że o czymkolwiek by nie mówił, robi to ze swadą, śmiało zbacza z głównego wątku opowieści, by powrócić do niego właśnie wtedy, gdy już zupełnie zapomnieliśmy od czego się zaczęło. Brzeziński ma oko do szczególików i dar relacjonowania didaskaliów. Od słuchacza, ale i od czytelnika, wymaga, aby ten zarezerwował dla niego duuużo czasu. Tak dużo, jak to tylko możliwe.

"Kulisy Kulinarnej Akademii" to pamiętnik z wielomiesięcznego bardzo poważnego szkolenia w Le Cordon Bleu, które autor odbył, będąc już w wieku dojrzałym. Złapał nadarzającą się okazję i zdecydował się na nie z ciekawości, która zresztą zdaje się być bardzo ważną cechą jego charakteru. Zakasał rękawy kucharskiego uniformu, wdział kucharskie pantalony, naostrzył nóż i w wielonarodowym gronie stanął przy blacie kuchennym przy 8, rue Léon Delhomme w Paryżu, by nauczyć się siekania, krojenia, robienia sosów, smażenia... w takim stylu, jaki znają tylko zawodowcy.

Książka Marka Brzezińskiego to przewodnik po salach wykładowych Le Cordon Bleu, po regionach Słodkiej Francji i po krajach, z których pochodzili "koledzy z klasy" autora. Wizyta w Burgundii jest dla niego pretekstem do wypytania pochodzącej z RPA Alicji o dania z mięsa gazeli, słonia i strusia. Czytając rozdział o Loarze nagle przenosimy się do Meksyku, ojczyzny Andrei, i dowiadujemy się tego i owego o meksykańskich regionalnych specjalnościach.

Miłośnicy literatury faktu podczas lektury "Kulisów Kulinarnej Akademii" mogą się poczuć prowadzeni po kulinariach francuskich i światowych nieco okrężną drogą. Ci, którzy mają apetyt na książkę, której formalnie bliżej do szwedzkiego stołu, niż do menu degustacyjnego o ustalonym porządku, powinni być ukonentowani.
Gastronauci.pl Ola Lazar, 2012-11-29

Programowanie w języku Java. Zbiór zadań z (p)odpowiedziami

We wrześniu ub. r. w wydawnictwie „Helion" ukazała się książka „Od matematyki do programowania - wszystko, co każdy programista wiedzieć powinien". Obszerny wywiad z jej autorem Wiesławem Rychlickim, opublikowany w numerze 6/2012 „Gazety Bieszczadzkiej", zatytułowaliśmy „Nie tylko dla wybranych". Tytuł tego materiału jest nieco inny. Ale tylko nieco...

Już wtedy Wiesław Rychlicki wspominał, że pracuje nad kolejną publikacją. I słowo stało się faktem. Wydawnictwo informatyczne „Helion" z Gliwic 18 października wydało jego drugą książkę „Programowanie w języku Java. Zbiór zadań z (p)odpowiedziami'.

„Niniejszy zbiór zadań jest propozycją dla rozpoczynających naukę programowania w języku Java. Jak sugeruje tytuł (może nieco dziwnie zbudowany), czytelnik znajdzie tutaj zadania z zakresu programowania i podpowiedzi (wskazówki), jak zabrać się do rozwiązywania tych zadań. Jeśli informacja zawarta w treści zadania i ewentualna podpowiedz (wskazówka, uwaga) okażą się niewystarczające, to można sięgnąć do odpowiedzi, gdzie zawarto dodatkowe wskazówki, istotne fragmenty rozwiązania lub kompletne listingi kodów źródłowych. Każdy dział jest poprzedzony krótkim wprowadzeniem teoretycznym, przykładem lub linkiem do odpowiedniego fragmentu dokumentacji języka zamieszczonej w Internecie" - tak autor charakteryzuje zawartość swego zbioru zadań w słowie wstępnym.

Książkę można nabyć w księgarni internetowej wydawnictwa (http://helion.pl), w wielu innych księgarniach wysyłkowych i w dobrych księgarniach na terenie kraju. W księgarni wysyłkowej „Helionu", po dokonaniu płatności drogą elektroniczną książki są wysyłane na koszt wydawnictwa. Często można tam skorzystać z licznych promocji. Zbiór zadań jest również dostępny w postaci elektronicznej (e-book) w trzech podstawowych formatach.

My, zwykli czytelnicy, czujemy, że jest to chyba książka tylko dla wybranych. Ale być może jesteśmy w błędzie, bo - jak stwierdzono w opisie jej zawartości - „poprzedzające każdy dział publikacji krótkie, rzeczowe wprowadzenia teoretyczne umożliwią rozpoczęcie przygody z Javą nawet tym osobom, które nie miały z nią wcześniej żadnego kontaktu, a stanowiące rdzeń książki zadania pozwolą utrwalić wiadomości zarówno początkującym, jak i nieco bardziej zorientowanym użytkownikom tego języka.

Wiesław Rychlicki - nauczyciel matematyki, absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie (1981 r.). Od 1986 r. prowadzi zajęcia informatyczne dla młodzieży szkolnej, kursy obsługi komputera dla dorosłych oraz szkolenia dla nauczycieli. Komputer traktuje jako ważne narzędzie w pracy dydaktycznej. Prowadząc lekcje, wykorzystuje opracowane przez siebie materiały edukacyjne, prezentacje i własne programy komputerowe.

Programowanie rozpoczął od języka Basic i asemblera Z80 na mikrokomputerze Sinclair ZX Spectrum. Następnie programował w językach: Pascal, Logo, C, C++ i Java. Wykorzystując w pracy Internet, poznał HTML, JavaScript i podstawy programowania w PHP. Opracował m.in. koncepcję kącika edukacyjnego na stronę internetową szkoły i narzędzia do jego tworzenia (arkusz Excel jako źródło danych i aplikacje VBA generujące pliki HTML i JS) dla uczniów i nauczycieli.

W trzydziestoletniej pracy pedagogicznej prowadził lekcje matematyki, elementów informatyki, technologii informacyjnej, informatyki, techniki biurowej i pracownię ekonomiczno-informatyczną. Hobbystycznie zajmuje się elektroniką i fotografią.
gb.media.pl E.B., 2012-11-30
Sposób płatności