ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Zredukuj wagę dzięki medytacji. 3-tygodniowy program regulujący metabolizm (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Tiffany Cruikshank
  Wydawnictwo:
  EDGARD
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  216
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Zbawienny wpływ medytacji

  Tiffany Cruikshank to międzynarodowa instruktorka jogi i założycielka społeczności Yoga Medicine, stworzyła unikalny program redukcji wagi składający się z łatwych do przeprowadzenia sesji medytacyjnych. Zredukuj wagę dzięki medytacji to publikacja dzięki, której w łatwy i przystępny sposób możemy poprawić swoje funkcjonowanie na wielu płaszczyznach życia. Książka podzielona jest na trzy części, zaś całość stanowi trzytygodniowy pogram uzdrawiający metabolizm. Cruikshank przedstawia swój program i przytacza historie różnych pacjentów. Wyniki badań medycznych dowodzą, że medytacja jest prostym i niezwykle skutecznym lekarstwem na stres, bezsenność czy brak równowagi emocjonalnej. Regularna praktyka medytacji pomaga również w odchudzaniu. Zmniejsza apetyt na niezdrowe jedzenie, częstotliwość napadów objadania się oraz jedzenia pod wpływem emocji. Sztuka medytacji polega przede wszystkim na wsłuchiwaniu się w potrzeby naszego organizmu. Ma ogromny wpływ na zdrowie i wygląd, a przy tym wymaga zaangażowania przez zaledwie 5 minut dziennie!

  (…) Relacje między umysłem i ciałem to temat naszpikowany mitami. Uważamy, że „umysł” funkcjonuje w naszym układzie nerwowym, który z całą pewnością jest częścią „ciała”. To, co dzieje się w umyśle, może wywołać bezpośredni, fizyczny skutek w organizmie. W tym sensie nie można mówić o związku, ponieważ umysł i ciało są właściwie jednym i tym samym.

  A jednak intuicyjnie wyczuwamy, że jest inaczej. Myśli nie są tak automatyczne jak bicie serca. Bardziej przypominają oddychanie czy mruganie – mogą się pojawiać bez udziału naszej świadomości, ale mogą również być zamierzone i świadomie kontrolowane, choćby tylko przez chwilę.

  Jeśli nie poświęcimy uwagi związkowi umysłu z ciałem, regularnie doświadczymy problemów ze zdrowiem i osiągnięciem pożądanej wagi, nawet jeśli będzie nam się wydawało, że wszystko robimy dobrze (…)

                                                                                                Fragment książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności