ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Zielone martensy (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Joanna Jagiełło
  Wydawnictwo:
  Nasza Księgarnia
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  240
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  II nagroda w IV edycji Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, organizowanego przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.

  Zdaniem Feliksa szkoła przypomina front, na którym toczy się walka nie na pięści, lecz na marki ciuchów i smartfonów. On jednak nie zamierza brać udziału w tych zawodach, zwłaszcza że ma znacznie poważniejsze problemy i cały dom na głowie.

  Otylia również odstaje od reszty uczniów gimnazjum: barwne ciuchy, aureola rudych włosów, lekka nadwaga, którą dziewczyna w ogóle się nie przejmuje, i charakterystyczne zielone martensy Oraz optymizm, którym zaraża, choć i jej nie brakuje zmartwień.

  Nic dziwnego, że Feliks od razu zwraca na nią uwagę. Tę dwójkę outsiderów szybko połączy przyjaźń a może coś więcej?

  Książka Joanny Jagiełło pokazuje, że czasem warto iść pod prąd.

  Joanna Jagiełło (ur. 1974) ukończyła wydział anglistyki na UW. Współpracowała z czasopismami Perspektywy oraz Cogito jako dziennikarka i autorka materiałów do nauki języka angielskiego. Uczyła na wydziale anglistyki oraz w liceach i gimnazjach. Przez wiele lat pracowała jako redaktorka podręczników do języka angielskiego. Jest autorką autobiograficznej powieści dla dorosłych Hotel dla twoich rzeczy (2014) oraz dwóch powieści dla młodzieży: Kawa z kardamonem (2011) i Czekolada z chili (2013). Obie zostały wydane również na Ukrainie. Napisała także książki dla młodszych dzieci: Oko w oko z diplodokiem (2013) oraz Pamiętnik Czachy (2014), a także dwa tomiki poetyckie: Moje pierwsze donikąd (1997) i Ślady (2013). Oprócz pisania lubi grać na gitarze, śpiewać i malować. Ma dwie córki. Mieszka w Warszawie. 

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint