ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Zbiór opowiadań kryminalnych autorstwa popularnych polskich pisarzy. Przestępstwa w świecie sztuki

Muśnięcie pędzla, nienagannie wyrzeźbiony kształt, symbolika, złote zdobienia i tajemnice ukryte w dusznych muzealnych piwnicach. W świecie, w którym sztuka odgrywa ogromną rolę, wszystko jest możliwe.

Dwanaście różnych spojrzeń na najwybitniejsze muzealne zbiory. Dwanaście historii, w których sztuka jest na wyciągnięcie ręki.

Zabójczy pocisk. Dziedzictwo to zbiór opowiadań popularyzujący wiedzę o zabytkach i dziełach sztuki, przedstawionych w niebanalny sposób.

Takiej książki nie było jeszcze na polskim rynku!

Wybrane bestsellery

O autorach książki

Magdalena Witkiewicz jest polską pisarką, znaną z kilkunastu powieści, w których w lekki sposób mówi o sprawach trudnych. Urodziła się w 1976 r. Jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Studium Bankowości oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów. Swoją pierwszą książkę zaczęła pisać podczas urlopu macierzyńskiego. Przez długi czas prowadziła firmę marketingową, a w wolnych chwilach, czyli głównie wtedy gdy dzieci szły spać siadała do pisania. Teraz jej zawodowe życie to głównie książki i spotkania autorskie. Jej powieści są pełne ciepła, humoru i optymizmu. Odnoszą niemałe sukcesy na rynku wydawniczym. Autorka podejmuje przeróżne tematy. Jak sama przyznaje ogromnym wyzwaniem było dla niej napisanie powieści erotycznej. Długa zastanawiała się nad decyzją. W końcu się zgodziła i dzięki temu powstała Szkoła dla żon, która szybko osiągnęła status bestsellera. Jej książki cieszą się uznaniem nie tylko w Polsce, ukazały się na Litwie, w Wietnamie, a także w Stanach Zjednoczonych. Prywatnie Magdalena Witkiewicz mieszka w Gdańsku z mężem, dwójką dzieci i kotem Puszysławem.

Wojciech Chmielarz to polski dziennikarz i pisarz. Urodził się w 1964 roku. Publikował w takich magazynach jak „Puls biznesu”, „Press”, „Nowa Fantastyka” i „Polityka”. Nawiązał współpracę z oficerami służb specjalnych i detektywami. Dzięki temu bez problemu poznawał tajniki ich pracy, w związku z czym mógł tworzyć bardzo wiarygodnych bohaterów oraz tło do poszczególnych wydarzeń swoich książek. Popularność przyniósł mu cykl o komisarzu Jakubie Mortce, przenikliwym policjancie z problemami osobistymi, oddanym swojej pracy. W skład serii wchodzi jak dotąd pięć pozycji: Podpalacz, Farma lalek, Przejęcie, Osiedle marzeń i Cienie. Znakiem charakterystycznym pisarza są realistyczne opisy, oraz znakomicie wykreowane sylwetki bohaterów. Wojciech Chmielarz cały czas zyskuje coraz szersze grono czytelników, którzy doceniają jego twórczość.

Ałbena Grabowska - pisarka, lekarz neurolog-epileptolog. Matka trójki dzieci, która nie wyobraża sobie życia bez pisania. Autorka bestsellerowej sagi Stulecie Winnych, trylogii Alicja w krainie czasów oraz powieści Ostatnia chowa klucz, Lot nisko nad ziemią, Coraz mniej olśnień oraz Lady M. (Wydawnictwo Zwierciadło).

Alek Rogoziński - zadebiutował w 2015 roku kryminałem Ukochany z piekła rodem, za który zdobył pierwsze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych Empik.com. Dwie jego powieści, Jak Cię zabić, kochanie? i Do trzech razy śmierć, zostały nominowane w prestiżowym plebiscycie Książka Roku portalu Lubimyczytać.pl. Trzykrotny zwycięzca plebiscytu Zbrodnia z przymrużeniem oka: w 2017 roku za powieść Lustereczko, powiedz przecie, w 2018 roku za Zbrodnię w wielkim mieście oraz w 2019 roku za książkę Raz, dwa, trzy... giniesz ty!, którą wystawiono na deskach Teatru Druga Strefa.

Autor marzy o tym, by zwiedzić cały świat, a potem zamieszkać na jednej z wysp na Morzu Śródziemnym i pisać, pisać i pisać...

Dziennikarz, pisarz i podróżnik, autor kilkuset artykułów i wywiadów oraz kilkunastu zbiorów reportaży podróżniczych. Jeden spośród nich, W końcu i ty zapłaczesz, został uhonorowany Nagrodą Magellana dla najlepszej podróżniczej książki roku 2019. W serii Czuły Punkt wydał bardzo intymny reportaż Chiny bez wzajemności.

Stworzył serię powieści kryminalnych, których główną bohaterką jest podkomisarz Olga Suszczyńska. Bezdech, Bezwład i Bezmiar były nominowane do Nagrody Wielkiego Kalibru, Złotego Pocisku oraz do Róż Gali.

Popełnił olbrzymi błąd i zamiast zbudować dom, mieć kredyt, rodzinę i psa, roztrwonił życie na włóczęgę po świecie: od Himalajów po Ziemię Ognistą, od Bora-Bora po litewskie bezdroża. Od pełnych fesz-feszu pustyń Rajdu Dakar po wyświechtaną słońcem Drogę Świętego Jakuba.

Pisanie jest dla niego specyficzną odmianą samotności, nie da się tego zajęcia uprawiać w tłumie. To setki godzin sam na sam z ludźmi utkanymi z liter.

Agnieszka Zakrzewska - mistrz florystyki i zawodowy fotograf. Specjalistka do spraw komunikacji wizualnej, trener kreatywności, magister biznesu międzynarodowego. Ma na koncie pokazy i warsztaty florystyczne w całej Polsce, uczestniczka licznych wystaw, plenerów i targów. Odpowiedzialna za wypromowanie na polskim rynku zagadnienia fotografii florystycznej, autorka publikacji na ten temat oraz znanego cyklu FotoFlorystyka. Florysta za obiektywem, współpracuje z wydawnictwami branżowymi i uczestniczy w akcjach promujących kwiaty. Zdobywczyni nagród i wyróżnień w konkursach zarówno florystycznych, jak i fotograficznych. W książce Świat florystyki. Sztuka układania i fotografowania kwiatów dzieli się nie tylko szeroką wiedzą florystyczną i fotograficzną, ale również pasją do natury i sztuki oraz zamiłowaniem do rękodzieła, którego elementy pojawiają się w wielu jej pracach.

Magdalena Witkiewicz, Wojciech Chmielarz, Małgorzata Rogala, Ałbena Grabowska, Joanna Jax, Jacek Ostrowski, Tomasz Duszyński, Alek Rogoziński, Krzysztof Bochus, Grzegorz Kapla, Agnieszka Zakrzewska, Katarzyna Kacprzak - pozostałe książki

Agencja Wydawniczo-Reklamowa Skarpa Warszawska - inne książki

Zamknij

Przenieś na półkę
Dodano produkt na półkę
Usunięto produkt z półki
Przeniesiono produkt do archiwum
Przeniesiono produkt do biblioteki

Zamknij

Wybierz metodę płatności

Sposób płatności
Zabrania się wykorzystania treści strony do celów eksploracji tekstu i danych (TDM), w tym eksploracji w celu szkolenia technologii AI i innych systemów uczenia maszynowego. It is forbidden to use the content of the site for text and data mining (TDM), including mining for training AI technologies and other machine learning systems.