ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Weź mnie za rękę (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Tove Alsterdal
  Wydawnictwo:
  Muza SA
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  560
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Najlepszy szwedzki kryminał 2014 roku 

  Weź mnie za rękę to powieść kryminalna osadzona na różnych płaszczyznach czasowych i terytorialnych. Najważniejszy jest wątek śmierci Charlie, który dzieje się współcześnie. Wszystko wskazuje na to, że kobieta popełniła samobójstwo skacząc z balkonu. Tylko zeznania pewnego bezdomnego wskazują na możliwość, że kobieta padła ofiarą morderstwa, ale kto przejmowałby się majaczeniami wariata i pijaka? Nawet jeśli jest on ojcem ofiary? Siostra Charlie, Helen, nie utrzymywała z nią bliskich kontaktów. Na co dzień zajmowała się mężem, dwójką dzieci i pracą w charakterze architekta. Obie porzucone w dzieciństwie poradziły sobie z traumą w różny sposób. Jednak po śmierci siostry Helen zrobi wszystko żeby dotrzeć do prawdy. Tropy prowadzą m. in. do Buenos Aires; czy Charlie poleciała tam tylko po to, by spotkać się z poznanym na portalu randkowym wielbicielem tanga, czy również w celu odszukania zaginionej dawno temu matki? Z każdym kolejnym krokiem pojawiają się nowe zagadki, wydarzenia sprzed lat nabierają nowego znaczenia, przyjaciele okazują się wrogami, a wrogowie – potencjalnymi zabójcami.                                      

  (…) Dwie kobiety obracały się przed lustrem, próbując znaleźć swój najkorzystniejszy profil. Lewy czy prawy, to było pytanie, gładka cera i odęte kapryśnie usteczka, proszące się, by je całować. Jedna z nich ścierała z zęba ślad po szmince, zezując w jej stronę. Charlie podejrzewała, że ledwie wyjdzie, zaraz zaczną komentować jej wiek.
  Możecie stać tu sobie i mizdrzyć się do woli, pomyślała, ale co wy wiecie o kochaniu?
  Zatoczyła się lekko, wracając do baru.
  Nie macie pojęcia o życiu, o tym, co trudne i co brzydkie.
  Jej miejsce przy barze zajął ktoś w czerni i błyskotkach.
   Przepraszam, ale ja tu stałam – zawołała, żeby przekrzyczeć muzykę.
  Tamta lekko się odwróciła.
   Niby kiedy?
  Charlie wcisnęła się, spychając przy tym dziewczynę ze stołka. Poczuła kolano faceta na swoim udzie, a jego usta tuż przy uchu.
   Ty i ja jesteśmy, zdaje się, najstarsi w tym lokalu – powiedział. – Mówisz, że byłaś tu już kiedyś?
  Charlie pociągnęła trochę trzeciego drinka i odwróciła się w stronę parkietu, który falował i kolebał się rozdygotany, to łomotanie czuła w całym ciele.Tak, pomyślała, byłam tu już kiedyś. Byłam tu całe swoje życie. Znalazłam miłość, potem ją straciłam. Wciąż tutaj jestem, bo płonę. Bo żyję (…) 

                                                                                                Fragment książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint