ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  W imię matki (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Erri de Luca
  Wydawnictwo:
  WAB
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  48
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Mateusz, Marek, Łukasz, Jan... Wszyscy autorzy Ewangelii patrzyli na spisywane przez siebie wydarzenia z męskiej perspektywy. De Luca pozwala przemówić kobiecie - historię Świętych Narodzin przedstawia sama Miriam, Maria z Nazaretu. Opowieść o zaskakujących okolicznościach przyjścia na świat Jezusa snuje z właściwą sobie skromnością i czułością, ale i z dużą dozą realizmu. Nie ma tu niczego z twardej sprawiedliwości Starego Testamentu ani z atmosfery skandalu, jaka mogłaby towarzyszyć niespodziewanemu poczęciu - nad historią Marii, Józefa i Jezusa rozpina się zasłona łagodności. De Luca uniknął pułapki sentymentalizmu i nadmiernej dosłowności. Nie stworzył ani książki obrazoburczej, ani przeładowanej teologią. Jego powieść ma w sobie coś ze spokoju błękitnego włoskiego nieba.

   

  Proza pełna elegancji i przewrotnej, zaskakującej symboliki.

  Publishers Weekly

  Powieści de Luki wypełnia przekonanie, że wciąż istnieje łączność między niebem a ziemią oraz że współodczuwanie to najważniejsze, co mamy do zaoferowania w relacji z drugim człowiekiem.

  World Literature Today

   

  Z recenzji "Montedidio":

  Narrator posługuje się niebywałym językiem. Potrafi opisać wielkie tragedie, zawiłe przemyślenia i głębokie uczucia, używając prostych, codziennych wyrażeń, stroniąc od sentymentalizmu.

  L'Unitá

   

  Przy pierwszym czytaniu wciąga i zaskakuje, przy drugim zaczyna zadziwiać, po trzecim... Jedna z lepszych włoskich powieści współczesnych.

  www.informacjelokalne.pl

   

  Publikacja dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Kultura (2007- 2013).

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint