ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Uwarzałem że (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Rafał A. Ziemkiewicz
  Okładka książki/ebooka Uwarzałem że

  Okładka książki Uwarzałem że

  Okładka książki Uwarzałem że

  Okładka książki Uwarzałem że

  Wydawnictwo:
  Fabryka Słów
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  600
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Trzeba mieć duży talent, by cokolwiek zbudować na zgliszczach.

  Ziemkiewicz bardzo prywatny, jakiego nie było w żadnej z dotychczasowych książek. Po raz pierwszy w swoich tekstach odwołuje się do tak różnorodnych tematów aktualnych oraz wydarzeń niepolitycznych literatury, obyczajów, światka celebryckiego. To nie jest typowa publicystyka. To wybór przepracowanych i połączonych autorskim zamysłem felietonów.

  Książka diagnozuje problem predatory state i całej otoczki wokół państwa kolonialnego ale też udowadnia przekornie, że wszyscy Polacy są ze wsi zwłaszcza ci z dużych miast. Kiedy od święta wracają do siebie, to miasta pustoszeją, a w pociągach i na drogach robi się tłok. W mediach rządzi wiocha, oszołomstwo i obciach. Celebryci nie znają historii, są cyniczni, sprzedajni i mimo wszystko cała ta prostytucja jest jednak dla większości glamour.

  Rafał A. Ziemkiewicz dowodzi, iż wszystko, od załatania dziury w drodze, po budowę stadionu narodowego z jego felernym dachem i jeszcze bardziej felerną murawą, od zmiany rozkładu jazdy po próbę wprowadzenia nowoczesnych dowodów osobistych z czipem albo systemu rejestracji świadczeń medycznych staje się najpierw powodem niewyobrażalnej mobilizacji i nadęcia, potem okazją do zmasowanej propagandy sukcesu, a na końcu zawstydzającą katastrofą.

  Są emocje. Jest cięty język i siła spostrzeżeń.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności