ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Udar i przebudzenie. Moja podróż w głąb mózgu

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Autor:
  Jill Bolte Taylor
  Wydawnictwo:
  Galaktyka
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  208
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi
  Czytaj fragment

  Ta książka dowodzi, że głęboki wewnętrzny spokój jest na wyciągnięcie ręki

  Jill Bolte Taylor - zajmująca się naukowo neuroanatomią trzydziestosiedmioletnia absolwentka Harvardu - doznała rozległego wylewu krwi do lewej półkuli mózgu. W ciągu niespełna czterech godzin utraciła zdolność chodzenia, mówienia i czytania oraz pamięć.

  Udar okazał się dla niej nie tylko traumatycznym, lecz także odkrywczym doświadczeniem. Kiedy lewa, logiczna" półkula mózgu milkła, pojawiały się błogość i jedność ze światem. W chwilach, gdy Jill odzyskiwała kontakt z uszkodzoną półkulą, odczuwała lęk, dezorientację i świadomość niebezpieczeństwa. Szybko przekonała się, że przechodząc na prawą stronę umysłu, można odnaleźć spokój, na co dzień zagłuszany przez nieustanną gadaninę lewej półkuli. Te doświadczenia uświadomiły jej, jak dużo zależy od nas samych i jak niewiele brakuje nam do prawdziwego szczęścia.

  Odzyskanie pełnej sprawności po udarze trwało osiem lat. Opowieść Jill Bolte Taylor stanowi nieocenioną pomoc w powrocie do zdrowia dla osób dotkniętych uszkodzeniem mózgu oraz ich bliskich. Ta książka to również przejmujące i inspirujące świadectwo tego, że spokój jest w każ­ dym z nas, tylko nie zawsze potrafimy do niego dotrzeć.

  Z badań naukowych doktor Taylor oraz jej osobistego doświadczenia wynika, że prawa i lewa półkula mózgu mają różne osobowości.

  The New York Times"

  Przemiana Jill Bolte Taylor wstrząśnie waszym postrzeganiem świata.

  ABC News

  Z własnego doświadczenia wiem, że opowieść Jill Bolte Taylor jest prawdziwa i szczera. Sam w 2012 roku przeżyłem udar krwotoczny mózgu po pęknięciu tętniaka - doświadczenia autorki są więc bliskie moim wspomnieniom.

  Doktor Taylor pisze o odczuciach człowieka w trakcie udaru, a także w czasie rehabilitacji i powrotu do zdrowia. Uświadamia nam, jak ważny jest szacunek dla chorego oraz jak istotne okazują się wsparcie rodziny, poczucie bezpieczeństwa i empatia otoczenia.

  Pozostaję pod wielkim wrażeniem tej książki.

  dr n. med. Piotr Miśkiewicz

  Jill Bolte Taylor była młodą kobietą, kiedy doznała udaru krwotocznego mózgu. Jako naukowiec specjalizujący się w chorobach mózgu opowiada o swojej chorobie w sposób bardzo wnikliwy i interesujący. Jej książka to historia walki o powrót do normalnego życia. Dla chorych i ich rodzin jest skarbnicą wiedzy, jak radzić sobie z utrudnioną komunikacją, która bardzo często występuje po udarze mózgu. Dla ludzi zdrowych to wspaniała porcja wiedzy na temat naszego mózgu oraz jego wciąż nie do końca zbadanych zdolności kompensacyjnych.

  dr n. med. Włodzimierz Dłużyński,

  prezes zarządu Fundacji Udaru Mózgu

  W swojej książce Jill Bolte Taylor dzieli się spostrzeżeniami na temat sposobu, w jaki wylew zaburza funkcjonowanie ludzkiego mózgu. Historia choroby oraz przeżycia autorki są niezwykle cennym źródłem wiedzy naukowej na temat udaru i uczuć towarzyszących dotkniętej nim osobie. Taylor wnikliwie opisuje mechanizm działania ludzkiego mózgu i drogę prowadzącą do zdrowia. Osoby, które chcą pomóc swoim chorym bliskim, znajdą tu inspirujące wskazówki i odpowiedzi na wiele nurtujących pytań.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint