ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Syrenka (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Camilla Läckberg
  Okładka książki/ebooka Syrenka

  Okładka książki Syrenka

  Okładka książki Syrenka

  Okładka książki Syrenka

  Zajrzyj do książki

  Ocena:
  6.0/6  Opinie: 1
  Stron:
  488
  Czas nagrania:
  12 godz. 26 min.
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi
   
  Audiobook w mp3

  Zimne morderstwo i przeszłość, która nie daje o sobie zapomnieć

  W małym szwedzkim miasteczku ginie mężczyzna. Jego ciało zostaje odnalezione w skutym lodem jeziorze cztery miesiące później przez przypadkowego turystę. Cała sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy jego znajomy, pisarz Christian Thydell zaczyna dostawać niepokojące wiadomości z pogróżkami. Zdenerwowany opowiada o nich Erice Falc, a ona pokazuje jeden z listów Patrikowi. Patrik jest pewien, że Christianowi grozi niebezpieczeństwo. Ktoś szczerze go nienawidzi i nie zawaha się spełnić groźby. Kiedy znalezione zostają zwłoki kolejnego mężczyzny, policja doszukuje się wspólnego wątku, a trop prowadzi w przeszłość... Camilla Läckberg i tym razem nie zawodzi swoich czytelników, dając dowody swej niezwykłej wyobraźni. Każdy kolejny tom jej serii jest jeszcze lepszy od poprzedniego. Autorka jest czołową przedstawicielką literatury skandynawskiej. Jej książki zostały przetłumaczone na 35 języków i od lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Jej historie to nie tylko mroczne thrillery, ale także znakomite powieści obyczajowe, wiernie oddające klimat szwedzkiej prowincji.

  (…) Wiedział, że wcześniej czy później wszystko wyjdzie na jaw. Czegoś takiego nie da się ukryć. Każde słowo przybliżało go do tego, co się wtedy stało. To było zbyt straszne, żeby o tym mówić. Od wielu lat starał się wyprzeć z pamięci to wspomnienie.
  Już nie mógł dłużej uciekać. Starał się iść jak najszybciej. W płucach czuł chłód porannego powietrza, serce waliło mu w piersi. Nie chciał tam iść, ale musiał, więc postanowił, że zdecyduje przypadek. Jeśli kogoś zastanie, opowie, a jeśli nikogo nie będzie, pójdzie do pracy jak gdyby nigdy nic.
  Zapukał i drzwi się otworzyły. Wszedł, mrużąc oczy, żeby lepiej widzieć w półmroku. Spodziewał się kogoś innego.
  Jej długie włosy kołysały się miarowo na plecach, gdy prowadziła go do pokoju obok. Zaczął mówić, pytać o coś. W głowie miał kłębowisko myśli. Nic się nie zgadzało. Niby wszystko było w porządku, a jednak nie było (…)

                                                                                                                        Fragment książki

  O autorze

  Jean Edith „Camilla” Läckberg to jedna z najsłynniejszych współczesnych szwedzkich pisarek kryminalnych. Urodziła się 30 sierpnia 1974 roku w miejscowości Fjällbacka położonej na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Dawniej była to typowa osada rybacka, dziś miejscowość, do której chętnie zaglądają turyści. Od dziecka pisała opowiadania kryminalne, mimo to nie podjęła studiów humanistycznych. Studiowała w Szkole Ekonomii i Prawa Handlowego. Przy uniwersytecie w Göteborgu. Po studiach pracowała jako ekonomistka i dyrektorka marketingu, jednak wciąż myślała o pisaniu. W ramach prezentu dostała od najbliższych kurs pisania kryminałów. To tam narodziło się opowiadanie, które później przekształciło się w jej debiutancką powieść Księżniczka z Lodu. Podczas kursu jej opiekun literacki zasugerował, żeby fabułę opowieści umieściła w miejscu, które dobrze zna. W ten sposób Fjällbacka trafiła na strony jej pierwszej powieści, a potem następnych. Przewodnimi bohaterami większości książek pisarki jest Erika Falck i policjant Patrik Hedström. Pierwsze cztery tytuły zostały sfilmowane przez szwedzką telewizję, SVT2. Jej powieści osiągają czołowe miejsca na listach bestsellerów w Szwecji. W swoim kraju sprzedała ponad milion egzemplarzy. Jej głównym hobby jest gotowanie. Napisała książkę kucharską pt. Smaki z Fjällbacki.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności