ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Sookie Stackhouse. (#1). Martwy aż do zmroku (wyd. II) (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Charlaine Harris
  Okładka książki/ebooka Sookie Stackhouse. (#1). Martwy aż do zmroku (wyd. II)

  Okładka książki Sookie Stackhouse. (#1). Martwy aż do zmroku (wyd. II)

  Okładka książki Sookie Stackhouse. (#1). Martwy aż do zmroku (wyd. II)

  Okładka książki Sookie Stackhouse. (#1). Martwy aż do zmroku (wyd. II)

  Wydawnictwo:
  Wydawnictwo MAG
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  348
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Martwy aż do zmroku to intrygująca i przyprawiająca o dreszcz emocji powieść Charlaine Harris, a serial reżyseruje Alan Ball, zdobywca nagrody Emmy oraz Oscara za American Beauty i twórcy Sześciu stóp pod ziemią.

  Dzięki wynalezionej w japońskim laboratorium syntetycznej krwi oraz napojowi z jej ekstraktem o nazwie Tru: Blood, w ciągu zaledwie jednej nocy wampiry z legendarnych potworów przeistoczyły się w przykładnych obywateli. I chociaż ludzie nie figurują już w ich jadłospisie, społeczeństwo niepokoi się, co stanie się, gdy wampiry opuszczą mroczne kryjówki. Przywódcy religijni i polityczni na całym świecie wyrazili już na ten temat swoje zdanie i jedynie mieszkańcy Bon Temps, małego miasteczka w Luizjanie, nie mogą się zdecydować, co o tym naprawdę myśleć.

  Miejscowa kelnerka, Sookie Stackhouse (Anna Paquin) dobrze wie, jak wygląda życie na marginesie społeczeństwa. Jako osoba posiadająca wątpliwy dar słyszenia myśli innych ludzi, przychylnie patrzy na integrację społeczną wampirów, a w szczególności na pewnego przystojnego 173-latka, Billa Comptona (Stephen Moyer). Niestety, seria tajemniczych wydarzeń, które towarzyszą pojawieniu się Billa w Bon Temp,s wystawi otwartość Sookie na ciężką próbę.

  Twórcą serialu jest laureat Oscara Alan Ball, pomysłodawca kultowej produkcji Sześć stóp pod ziemią. Serial zgromadził największą widownię spośród dotychczasowych produkcji HBO i otrzymał dwie nominacje do Złotych Globów. W rolach głównych występują laureatka Oscara, Anna Paquin i Stephen Moyer.

  Serial osiągnął gigantyczny sukces. Pierwszy sezon przyciągnął 3,7 miliona widzów i zapowiada się, że będzie najlepiej oglądanym serialem HBO również w Polsce. Serial emitowany jest w ponad 10 krajach świata. Prawa autorskie do serii książek Charlaine Harris o Sookie Stackhouse sprzedano do ponad 20 krajów. Seria do października 2008 roku ukazała się w nakładzie 2.4 miliona egz. Martwy aż do zmroku sprzedał się w 1.200.000 egz i miał 20 dodruków. Na liście bestsellerów stowarzyszenia amerykańskich księgarzy (Independent Mystery Booksellers Association) Martwy aż do zmroku zajął 1 miejsce! roku.

  *  *  *

  Martwy aż do zmroku to połączenie elementów kryminału, filmu fantasy i komedii z nieokiełznaną wyobraźnią. To powieść i serial, które utwierdzają nas w przekonaniu, że istnieje pełne doznań życie po śmierci.

  "USA Today"

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności