ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Senność

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Autor:
  Wojciech Kuczok
  Wydawnictwo:
  WAB
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  257
  3w1 w pakiecie:
  PDF
  ePub
  Mobi
  Czytaj fragment

  Nowa powieść Wojciecha Kuczoka to historia trzech mężczyzn. Adam jest młodym lekarzem szukającym partnera, który zaspokoi jego potrzebę miłości. Robert to pisarz w kryzysie wyczekujący powrotu sił twórczych. "Pan Mąż", trzeci z bohaterów, jest dyrektorem banku i... i mężem swojej żony, gwiazdy teatralnej, z którą bardzo chciałby mieć syna.

  Codzienne życie każdego z nich naznaczone jest niespełnieniem. Żaden nie ma dość siły, aby osiągnąć to, czego pragnie. Zbieg okoliczności sprawia, że ich powikłane losy splatają się. I to wytrąca ich z letargu. Senność jest opowieścią na wskroś filmową. Pisana równolegle ze scenariuszem pod tym samym tytułem, wiernie oddaje perypetie bohaterów, z którymi zetkną się widzowie w kinach. Jednak, jak powiada sam autor, "pisarz ma tę przewagę nad reżyserem, że przestrzeń pozakadrowa nie musi pozostawać w strefie domysłów widza; w książce wolno zmieścić wszystko to, na co w filmie zabrakło miejsca". W tej przestrzeni, jak zwykle u Kuczoka, dzieje się bardzo dużo. Znakomitego efektu dopełnia język powieści, precyzyjny i błyskotliwy.

  Kuczok nadal macha piórem po mistrzowsku.

  Dariusz Nowacki, Gazeta Wyborcza

  Senność to dowód niebywałego talentu, dyscypliny kompozycyjnej, panowania nad językiem i ludycznego podejścia do formy powieściowej.

  Przemysław Czapliński, artPapier

  Wojciech Kuczok kolejny raz potwierdza, że ma talent. Senność jest napisana z niewątpliwą maestrią językową.

  Mariusz Cieślik, Newsweek

  W tej książce Kuczok okiełznał pisarską manieryczność i barokową kwiecistość stylu. Wydaje się, jakby pisarz zyskał świadomość, że dobrze jest zachowywać umiar.

  Justyna Sobolewska, Dziennik

  Gry słowne i podobne lingwistyczne ozdobniki są w Senności nazbyt liczne i w pewnym momencie stają się irytujące.

  Maciej Robert, Życie Warszawy

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint