ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Rażony geniuszem (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autorzy:
  Padgett Jason, Seaberg Maureen
  Okładka książki/ebooka Rażony geniuszem

  Okładka książki Rażony geniuszem

  Okładka książki Rażony geniuszem

  Okładka książki Rażony geniuszem

  Wydawnictwo:
  Świat Książki
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  248
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Nikt nie widzi świata tak jak Jason Padgett. Strumień wody tworzy krystaliczne szablony, liczby przywołują rozmaite kształty geometryczne, a skomplikowane fraktale wyłaniają się z listowia i gałęzi drzew, odkrywając złożone matematyczne wzory ukryte w otaczających nas przedmiotach.

  Co dziwne, Jason wcale się taki nie urodził. 12 lat temu był zabawowym chłopakiem, który zaledwie liznął matematyki. Brutalna napaść sprawiła, że jego mózg głęboko i trwale się zmienił, ujawniając ukryte talenty. Zdolności matematyczne i rozumienie zasad fizyki zaskoczyły wszystkich. Jason jest cudem medycyny jako pierwszy na świecie udokumentowany przypadek nabytego zespołu sawanta. Rysuje zadziwiające wzory geometryczne, które wszędzie dostrzega.

  Niektórzy badacze dostrzegają w nim dowód na to, że każdy mózg kryje zaskakujące możliwości, do których tylko niewielu ludzi potrafi dotrzeć.

  Jason Padgett jest teoretykiem liczb i matematykiem z nabytymi zespołem sawanta oraz synestezją. Zarządza trzema sklepami meblowymi w Tacoma w stanie Waszyngton. Jego dzieła, rysunki sieci i fraktali, które widzi dzięki synestezji, zdobyły nagrodę dla najlepszego debiutanta podczas Artoconecto A-B(o)MB, wystawy zorganizowanej w 2008 roku podczas Bakehouse Art. Complex. Rażony geniuszem jest jego pierwszą książką.

  Historia Jasona Padgetta jest nadzwyczajnym przykładem adaptacyjnych zdolności człowieka i ogromnego znaczenia odkrywania indywidualnej siły tkwiącej w umyśle każdego z nas.

  Temple Grandin, autor The Autistic Brain oraz Thinking in Pictures

  Rażony geniuszem to wędrówka, podczas której Jason uczy się samego siebie, dowiaduje się tego, co stało się z jego mózgiem, dlaczego w ciągu jednej nocy stał się osobą zupełnie inną niż wcześniej, a także jakie to wszystko ma znaczenie.

  Richard E. Cytowitz, neurolog i współautor Wednesday is Indigo Blue: Discovering the Brain of Synesthesia

  Nabyty zespół sawanta jest niewiarygodnym zjawiskiem, które pokazuje, jaki potencjał może mały Rain Man? drzemie w człowieku, w każdym z nas. Jason Padgett dobitnie i wyraźnie potwierdza, że zdarzają się cuda w medycynie.

  Darold A. Treffert, lekarz, autor Islands of Genius: The Bountiful Mind of the Autistic, Acquired, and Sudden Savant

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności