ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Ramię Perseusza. Z głębokości

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Autor:
  Rafał Dębski
  Wydawnictwo:
  Dom Wydawniczy REBIS
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  312
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi
  Czytaj fragment

  Niespodziewane spotkanie z obcymi

  Ramię Perseusza. Z głębokości to genialna opowieść science fiction autorstwa Rafała Dębskiego. Ziściły się przypuszczenia naukowców i przepowiednie astrologów, o których nie chcieliśmy słyszeć. Ziemia przestała nam wystarczać. Nasza planeta stała się za mała a jej zasoby naturalne znacznie się uszczupliły. Na razie nie spotkano w kosmosie innych inteligentnych istot, więc członkowie wyprawy eksploracyjnej spokojnie prowadzą swe badania w Ramieniu Perseusza. Do czasu… Już pierwsze zetknięcie z obcymi pokazuje, że interesy wielkich korporacji wydobywczych i zagrożonego pozaziemskiego gatunku to zarzewie konfliktu. A jeśli dodać do tego brak wiedzy o drugiej rasie, konieczność stworzenia wspólnego języka i krwawy kontakt, starcie wydaje się nieuniknione.

  (…) – Po zakończeniu procesu Zjednoczenia mogę wreszcie przystąpić do pracy. Rozpoczynam zatem nową aktywność od złożenia raportu ze zdarzeń poprzedzających procedurę Zejścia do Otchłani. Pragnę podkreślić, że było to wyjątkowo krótkie połączenie w dwuświadomości, trwało zaledwie pół doby, podczas gdy zazwyczaj otrzymuję pozwolenie na Zjednoczenia co najmniej trzydniowe.

  Rwący Sieć zamilkł na chwilę, wyłączył rejestrator i zebrał myśli wciąż jeszcze rozbiegane po wyjściu z Otchłani. Dopiero teraz do jego monoświadomości zaczęło docierać, co się stało, zanim udał się na dół, aby dokonać tego krótkiego Zjednoczenia. Przekazał dwuświadomości wszelkie dane, gdy wzięła go w miękkie objęcia, ale dopiero przy następnym Zejściu uzyska pełne wyniki pracy i zdoła gruntownie przeanalizować materiał. Coś już wiedział, lecz wciąż za mało, aby wyciągać daleko idące wnioski (…)                                                                                                

   Fragment książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint