ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Postępowanie w sprawach o dział spadku. Komentarz oraz wzory pism procesowych i orzeczeń sądowych (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Andrzej Stempniak
  Wydawnictwo:
  C. H. Beck
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  386
  3w1 w pakiecie:
  PDF
  ePub
  Mobi

  Prezentowana pozycja omawia problematykę uregulowanego w Kodeksie postępowania cywilnego szczegółowego postępowania jakim jest dział spadku. Nie zawęża się jednak jedynie do przepisów formalnoprawnych, lecz mieści w sobie także dość szerokie spektrum różnego rodzaju żądań pozostających w związku z dokonywanym podziałem substancji majątkowej.

  Postępowanie o dział spadku to praktyczny poradnik, który:

  • wyczerpująco i szczegółowo omawia wszelkie zagadnienia związane z działem masy spadkowej oraz z postępowaniem sądowym w tym przedmiocie,
  • uwzględnia najnowszy stan prawny często w ostatnich latach nowelizowanej materii,
  • został ponadto wzbogacony o najnowsze i najważniejsze orzecznictwo i literaturę,
  • zapewni fachową pomoc w rozwiązywaniu problemów z zakresu postępowania o dział spadku.

  Prezentowana publikacja kompleksowo omawia kwestie związane z: podmiotami występującymi w danym postępowaniu, wnioskiem o dział spadku, podziałem spadku oraz rodzajem postanowień co do istoty sprawy. Co więcej znajdziemy w niej dokładne omówienie całej procedury postępowania w sprawie podziału spadku.

  Książka uwzględnia aktualny stan prawny i dorobek piśmiennictwa i orzecznictwa, Ponadto uwzględnia ona najnowsze zmiany w prawie spadkowym dotyczące m.in.: zapisu windykacyjnego, wykonawcy testamentu oraz zarządu spadku.

  Ponadto prezentowana publikacja zawiera wzory pism procesowych prezentowanego zakresu.

  Poruszona problematyka ze względu na swój praktyczny charakter powinna służyć adwokatom, radcom prawnym, sędziom i notariuszom, a także aplikantom i studentom. Może ona także stanowić niezbędną pomoc dla samych spadkobierców stojących przed wyborem drogi prowadzącej do zniesienia wspólności majątku spadkowego i podziału spadku.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint