ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Poskromienie złośnicy. Dziewczyna jak ocet (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Anne Tyler
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  240
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Kuriozalna prośba ekscentrycznego ojca

  Kolejny tom powieści inspirowanych twórczością Williama Szekspira. Dziewczyna jak ocet autorstwa popularnej amerykańskiej pisarki Anne Tyler jest utworem napisanym na osnowie książki Poskromienie złośnicy. Doktor Battista jest o krok od przełomowego odkrycia. Niestety jego błyskotliwy asystent może zostać deportowany, co wstrzymałoby badania. Naukowiec obmyśla plan, w którym kluczową rolę ma odegrać jego córka Kate. Dziewczyna jest pewną siebie, 29- latką, która nie owija w bawełnę. Szczere, spontaniczne wypowiedzi nie raz pakowały ją w kłopoty. Anne Tyler stawia pytanie, czy współczesna, niezależna kobieta jest w stanie poświęcić się dla mężczyzny. Odpowiedź jest oryginalna i zabawna - jak sama Kate.
  (…) – Muszę już iść – wymawiała się Kate.

  – Chyba jeszcze nie miałaś okazji poznać mojego asystenta – powiedział ojciec.
  – Może innym razem.
  Wtedy jednak drzwi otworzyły się szerzej i obok ojca stanął masywny, muskularny mężczyzna o prostych, jasnych włosach. Jego fartuch był tak brudny, że kolorem pasował do bladoszarego kombinezonu roboczego doktora Battisty.
  – Łoł... – wykrztusił na jej widok, a przynajmniej tak to zabrzmiało. Wpatrywał się w Kate z zachwytem – częsta reakcja u facetów, którzy widzieli ją po raz pierwszy w życiu. A wszystko przez tych kilka martwych komórek – burzę kruczoczarnych włosów sięgających za pas.
  – To jest Pioder Czerbakow – oznajmił ojciec.
  – Piotr – poprawił go natychmiast mężczyzna, nie zostawiając ani odrobiny przestrzeni między ostrym „t” i drgającym długim „r”. – Szczerbakow. – Zlepek spółgłosek niemalże eksplodował w jego ustach.
  – Pioderze, to moja córka, Kate.
  – Cześć! – przywitała się Kate. – I na razie! – rzuciła do ojca.
  – Miałem nadzieję, że zostaniesz chociaż chwilę (…)

                                                                                                Fragment książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności