ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Osobowość na talerzu (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Barbara J. King
  Wydawnictwo:
  WAB
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  230
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Gdyby każdy przeczytał tę książkę, świat byłby dużo lepszym miejscem. A tak cóż, jest jak jest.

  Marta Dymek, autorka "Jadłonomii"

  Podziwiamy wrażliwość i inteligencję delfinów, szympansów i słoni, ale co wiemy o życiu, umysłach i emocjach kur, krów, świń, ośmiornic, ryb i wielu innych stworzeń, które codziennie lądują na naszych talerzach? Korzystając z najnowszych badań naukowych oraz doświadczeń między innymi rolników i weterynarzy, Barbara King zabiera nas w fascynującą podróż przez świat zwierząt traktowanych głównie jako źródło pożywienia. Nie namawia przy tym do weganizmu - zaprasza jednak do zastanowienia się nad własnymi postawami wobec jedzenia mięsa i jego skutkami dla planety.

  Czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie, i czy chcemy tego, czy nie wraz z każdym zjadanym posiłkiem decydujemy, kto ma żyć, a kto umrze. Trzykrotnie w ciągu dni podejmujemy decyzje, z którymi musimy później żyć. Może nam w tym pomóc pełen współczucia i liryczny głos Barbary J. King. Jej książka nigdy nie nudzi. W sposób odkrywczy, często zaskakujący, a także zabawny pisze dla wszystkich, którym bliskie są zwierzęta, etyka i ziemia.

  Sy Montgomery, autorka m.in. "Ptakologii", "Dobrej świnki, dobrej" i "The Soul Of an Octopus"

  Barbara J. King (ur. 1956) jest emerytowaną profesorką College of William and Mary, gdzie przez 28 lat uczyła antropologii. Na początku kariery naukowej zajmowała się w Kenii badaniami naczelnych poprzez obserwację małp, w tym małp człekokształtnych. Dziś bada inteligencję i emocje u różnych zwierząt, od szympansów po kury. Jest autorką wielu książek, w tym "Evolving god: A Provocative View on the Origins of Religion" (2007), "Being with Animals" (2010) oraz "How Animals Grieve" (2013). Co tydzień pisze felietony na blogu "NPR 13.7 Cosmos And Culture" i często dla "The Times Literary Supplement".

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności