ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Nowy dom na wyrębach (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Stefan Darda
  Wydawnictwo:
  Videograf
  Ocena:
  6.0/6  Opinie: 1
  Stron:
  304
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Przeszłość i teraźniejszość opuszczonego domu

  Stefan Darda powraca z nową powieścią grozy. Akcja książki rozpoczyna się w sierpniu 1996 roku. Hubert Kosmala, przyjaciel Marka Leśniewskiego nadal nie może dojść do siebie po wydarzeniach, które rozegrały się w Wyrębach kilka miesięcy temu. Wszystko to odbija się na jego życiu prywatnym i zawodowym, a wyrzuty sumienia stają się ciężkie do zniesienia. Postanawia wrócić do opuszczonego domu, aby zmierzyć się z własnymi demonami i odzyskać spokój ducha. Martwa cisza zalegająca nad tym miejscem jest trudna do zniesienia, a poczucie zagrożenia z dnia na dzień staje się coraz bardziej dojmujące. Czy wszystko zmieni się na lepsze wraz z przybyciem do Wyrębów nowych mieszkańców? A może to właśnie ich obecność sprawi, że Hubert uwierzy we wszystko, co Marek Leśniewski opisał w swoim pamiętniku…?

  (…) Ponownie obejrzał odciśnięte w warstewce świeżego śniegu ślady obok swoich butów, a następnie uważnie zlustrował wzrokiem najbliższą okolicę. Gdy siadał na ławce, przeszło mu przez myśl, że ktoś, kto był tu przed nim, nagle rozpłynął się w powietrzu. Teraz, gdy Hubert wstał i obszedł kilka razy dookoła zbudowane przez Marka zręby czatowni, uznał, że wszystko wskazuje na ten nieprawdopodobny scenariusz.

  „Ludzie nie znikają” – pomyślał, a potem odkrył jeszcze jedną ewentualność. Mianowicie, że wcześniejszy gość odszedł stąd tyłem po swoich własnych śladach. To wyjaśnienie zadowoliło Huberta, chociaż i tak było dość zaskakujące. Przede wszystkim ze względu na to, co komendant Kościuk powiedział mu podczas ostatniego spotkania przed domem Marka w Wyrębach. Według jego relacji po znalezieniu szczątków Antoniego Jaszczuka na pobliskim starym cmentarzu okolicę ogarnęła panika i nikomu nie przychodziło nawet do głowy, aby zbliżać się w te strony.

  Kosmala po raz trzeci lub czwarty rzucił okiem na ślady, dzięki którym tutaj trafił (…)

                                                                                                Fragment książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności