ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Naukowa lista przebojów (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Simon Flynn
  Wydawnictwo:
  WAB
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  314
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Jak zmierzyć prędkość światła za pomocą linijki, czekolady i mikrofalówki? Dlaczego w stolicy Meksyku nie można napić się porządnie zaparzonej czarnej herbaty? Czy na podstawie dwóch wersetów z Biblii da się obliczyć temperaturę nieba i piekła?

  Simon Flynn gromadzi ciekawostki, anegdoty i historie z różnych dziedzin wiedzy: matematyki, fizyki, geologii, chemii. Opisuje odkrycia, o których nie mieliście pojęcia. Zjawiska, z których istnienia nie zdawaliście sobie sprawy. Procesy, o których słyszeliście, ale nigdy ich nie rozumieliście. A pisze o tym wszystkim przystępnie i z humorem. Tę wiedzę można chłonąć bez umiaru!

  Książka Simona Flynna to także pean na część naukowców. Wbrew powszechnemu stereotypowi to nie są nudni i nieatrakcyjni towarzysko panowie, lecz grupa oryginałów, którym do głowy przychodzą najzuchwalsze pomysły, a ich konsekwencje nieraz ich zaskakują.

   

  Simon Flynn - chemik i filozof. Przez 15 lat pracował w wydawnictwie Icon Books. Porzucił jednak to zajęcie, by oddać się temu, co interesuje go najbardziej - naukom przyrodniczym. Obecnie pracuje jako nauczyciel. Mieszka w Londynie z żoną i córką. Naukowa lista przebojów to jego debiut książkowy.

  Ciekawe fakty, zabawne anegdoty, frapujące cytaty. Rewelacja!

  "New Scientist"

  Książka Simona Flynna przypomina jedno z tych wspaniałych, starodawnych muzeów, w których odkurzacz z epoki wiktoriańskiej stoi tuż przy egipskiej mumii. Zachwycające!

  www.popularscience.co.uk

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności