ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  My robimy to inaczej!

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Autorzy:
  John Kotter, Holger Rathgeber
  My robimy to inaczej! John Kotter, Holger Rathgeber - okładka ebooka

  My robimy to inaczej! John Kotter, Holger Rathgeber - okładka ebooka

  My robimy to inaczej! John Kotter, Holger Rathgeber - okładka audiobooka MP3

  My robimy to inaczej! John Kotter, Holger Rathgeber - okładka audiobooks CD

  Zajrzyj do książki

  Wydawnictwo:
  MT Biznes
  Wydawnictwo:
  MT Biznes
  Ocena:
  4.5/6  Opinie: 2
  Stron:
  189
  Czas nagrania:
  2 godz. 44 min.
  Czyta:
  Robert Michalak
  Dostępne formaty:
  ePub
  Mobi
   
  Audiobook w mp3
  Czytaj fragment

  Jaka jest najgorsza rzecz, jaką możesz usłyszeć, gdy masz jakiś dobry pomysł w pracy?

  „My robimy to inaczej!”

  John Kotter i Holger Rathgeber stworzyli opowieść biznesową, która pomoże każdemu zespołowi bądź organizacji radzić sobie z największymi wyzwaniami i zamieniać je w ekscytujące okazje. W książce My robimy to inaczej! przedstawili esencję kilkudziesięciu lat swoich doświadczeń i nagradzanych badań mających na celu ukazanie mechanizmów powstawania, upadania i odradzania się organizacji w obliczu przeciwności.

  Czego możesz się nauczyć o długoterminowym sukcesie firmy od kolonii surykatek z pustyni Kalahari?

  Więcej niż sobie wyobrażasz!

  Pewnego razu w południowej Afryce, na pustyni Kalahari, żyło sobie stado surykatek. Po latach stabilnego rozwoju nastała susza, która radykalnie uszczupliła zasoby stada, a także przyczyniła się do niosących śmiertelne niebezpieczeństwo ataków sępów. W miarę pogarszania się sytuacji panująca w stadzie harmonia ulega zakłóceniu. Jego przywódcy kłócą się podczas wypracowywania najwłaściwszych rozwiązań, a sugestie ze strony szeregowych robotników spotykają się z podcinającym skrzydła stwierdzeniem: „Nie tak to tu robimy!”.

  Dlatego też Nadia, bystra i odważna surykatka, wyrusza na poszukiwanie nowych pomysłów, które pomogą znajdującemu się w prawdziwych tarapatach stadu. Odkrywa o wiele mniejszą grupę, która działa w zupełnie inny sposób, przy znacznie większym udziale pracy zespołowej i z większą wprawą. Poznane surykatki opracowały innowacyjne rozwiązania pomagające znajdować pożywienie i bronić się przed sępami. Okazuje się jednak, że nie wszystko w tym małym stadzie jest tak doskonałe, jak początkowo mogłoby się wydawać.

  Czy Nadii uda się wpaść na pomysł, jak połączyć to, co najlepsze w tych dwóch odmiennych światach – w dużym, zdyscyplinowanym i dobrze zarządzanym oraz małym, nieformalnym i inspirującym – zanim będzie za późno?

  ***

  Ta niepowtarzalna przypowieść pokazuje nam, o ileż bezpieczniejsi jesteśmy w zmiennych czasach, gdy wprowadzamy innowacje.
   - Spencer Johnson, autor Kto ukradł mój ser?

  Ta prosta przypowieść o futrzastych ssakach mierzących się z problemem adaptacji w obliczu zagrożenia dostarcza ciekawe spostrzeżenia na temat podróży, w której uczestniczy wielu z nas.  Genialne!
   - Stanley McChrystal, emerytowany generał, autor Team of Teams i współzałożyciel McChrystal Group

  John Kotter robi to ponownie. Wykorzystywana przez niego metafora pomaga czytelnikom wyodrębnić podstawowe warunki doskonałego funkcjonowania organizacji, tj. pobudzenie serc i umysłów członków zespołu do działania na rzecz ważnego celu.
   - Leigh Morgan, dyrektor operacyjny, Fundacja Billa i Melindy Gatesów

  To działa. I to nie tylko w przypadku surykatek.
   - Gaëtan Thomas, prezes i dyrektor generalny NB Power

  ***

  John Kotter jest wielokrotnie nagradzanym emerytowanym profesorem przywództwa Harvard Business School, autorem książek z listy bestsellerów „New York Timesa”, znanym liderem myśli biznesowej, a także współzałożycielem organizacji Kotter International z siedzibami w Seattle i Bostonie.

  Holger Rathgeber jest byłym dyrektorem wykonawczym w korporacji działającej na światowym rynku produktów medycznych, autorem napisanego wraz z Kotterem międzynarodowego bestsellera Gdy góra lodowa topnieje oraz dyrektorem w Kotter International.

   

  Wybrane bestsellery

  O autorach ebooka

  John Kotter jest wybitnym ekspertem w dziedzinie przywództwa i zarządzania zmianą. Wykłada w Harvard Business School. Jest autorem jedenastu cenionych książek biznesowych, które stały się bestsellerami. Profesor Kotter prowadzi wykłady i seminaria na całym świecie.

  Holger Rathgeber jest nowoczesnym, globalnym menedżerem. Pracuje w Beckton Dickinson, jednej z najlepszych na świecie firm z branży technologii medycznych.

  MT Biznes - inne książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint