ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Morderstwa i woń migdałów

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Autor:
  Camilla Läckberg
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  240
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi
  Czytaj fragment

  Nietypowa książka słynnej pisarki

  Camilla Läckberg jest jedną z najsłynniejszych skandynawskich autorek powieści kryminalnych. Jej książki osiągają czołowe miejsca na listach bestsellerów w Szwecji i innych krajach. Dzięki książce Morderstwo i woń migdałów możemy lepiej poznać pisarkę. Publikacja składa się z kilku części. Jest to w to smakowite 3 w 1 – antologia tekstów, portret autorki i kurs pisania powieści. W książce znajdziecie zarówno publikowaną już w 2012 r. mini powieść Zamieć śnieżna i woń migdałów, jak i trzy niepublikowane dotąd nowele: Kawiarnia wdów, Sen o Elisabeth i Elegancka śmierć. W części autobiograficznej Camilla Läckberg opisuje historię swojej kariery – dzieciństwo w rodzinnej Fjällbace, studia w Wyższej Szkole Handlowej w Göteborg i kurs kreatywnego pisania, który dostała w prezencie na urodziny od matki i pierwszego męża. Właśnie podczas tego kursu wymyśliła fabułę Księżniczki z lodu. Sukces książki sprawił, że uwierzyła w siebie i napisała osiem kolejnych. Antologię zamyka krótki kurs pisania powieści autorstwa samej Camilli, a także wybrane fragmenty jej bloga, będącego jednym z najpopularniejszych w Skandynawii. Mamy okazję poznać tajniki budowy i pisania kryminałów.

  (…) Plusk fal uderzających o burty działał usypiająco. Lekkie kołysanie, gwar dochodzący z innych łodzi, upał, od którego w dole pleców zbierały się kropelki potu. Wszystko to spychało ją w taki stan, że czuła, że za moment weźmie ją w posiadanie sen. Od pewnego czasu potwornie się tego bała. Ale jej ciało było tak ociężałe i rozgrzane, że nie umiała się zatrzymać, przestać się osuwać w podświadomość. Napłynęły obrazy. Czerwień na tle bieli. Krew na kafelkach. Wspomnienia przyprawiające o ból. Umysł wzywał ciało, żeby się poruszyło, zrobiło coś, cokolwiek, byle się wydostać z tej matni.
  – Malin, obiad.
  Drgnęła i usiadła z ulgą. Łodzią zakołysało i instynktownie złapała się linki.
  – Jedzenie na stole!
  Lars wyszedł z kambuza. Przez chwilę chciała mu opowiedzieć o obrazach, przez które ciągle tak źle spała, ale się powstrzymała. Nie warto. Był czas, kiedy myślała, że będą umieli ze sobą rozmawiać. Już nie miała takich złudzeń.
  – Kto to dzwonił?
  Przyglądała mu się, nakładając sobie sałatki Cezar, którą przygotował.
  – Nikt (…) 

                                                                                Fragment książki                    

  O autorze ebooka

  Jean Edith „Camilla” Läckberg to jedna z najsłynniejszych współczesnych szwedzkich pisarek kryminalnych. Urodziła się 30 sierpnia 1974 roku w miejscowości Fjällbacka położonej na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Dawniej była to typowa osada rybacka, dziś miejscowość, do której chętnie zaglądają turyści. Od dziecka pisała opowiadania kryminalne, mimo to nie podjęła studiów humanistycznych. Studiowała w Szkole Ekonomii i Prawa Handlowego. Przy uniwersytecie w Göteborgu. Po studiach pracowała jako ekonomistka i dyrektorka marketingu, jednak wciąż myślała o pisaniu. W ramach prezentu dostała od najbliższych kurs pisania kryminałów. To tam narodziło się opowiadanie, które później przekształciło się w jej debiutancką powieść Księżniczka z Lodu. Podczas kursu jej opiekun literacki zasugerował, żeby fabułę opowieści umieściła w miejscu, które dobrze zna. W ten sposób Fjällbacka trafiła na strony jej pierwszej powieści, a potem następnych. Przewodnimi bohaterami większości książek pisarki jest Erika Falck i policjant Patrik Hedström. Pierwsze cztery tytuły zostały sfilmowane przez szwedzką telewizję, SVT2. Jej powieści osiągają czołowe miejsca na listach bestsellerów w Szwecji. W swoim kraju sprzedała ponad milion egzemplarzy. Jej głównym hobby jest gotowanie. Napisała książkę kucharską pt. Smaki z Fjällbacki.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint