ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Maria Antonina. Z pałacu na szafot (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Juliet Grey
  Okładka książki/ebooka Maria Antonina. Z pałacu na szafot

  Okładka książki Maria Antonina. Z pałacu na szafot

  Okładka książki Maria Antonina. Z pałacu na szafot

  Okładka książki Maria Antonina. Z pałacu na szafot

  Wydawnictwo:
  Bukowy Las
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  400
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Porywający obraz pierwszych lat rewolucji francuskiej i ostatnich dni osławionej władczyni Francji

  Oparte na drobiazgowych badaniach źródłowych pisarstwo Juliet Grey czyni z postaci historycznych prawdziwych ludzi, a dawne czasy są dzięki jej talentowi barwnym, pulsującym życiem tłem do ważnych wydarzeń

  Trzeci tom trylogii o Marii Antoninie, pochodzącej z Austrii królowej Francji, żonie Ludwika XVI

  Portret najsłynniejszej i otoczonej najczarniejszą legendą władczyni Francji, jednej z najtragiczniejszych postaci kobiecych w historii Europy

  Wersal 1789 rok. Kiedy wzbierająca rebelia dociera do bram pałacu, w spokojnie płynące, dostatnie życie Marii Antoniny wdziera się gwałt i przemoc. Jej dawniej lojalni poddani dążą do obalenia monarchii, więc dziedzicom korony francuskiej grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

  Po wymuszonej przeprowadzce do pałacu Tuileries rodzina królewska żyją w oku rewolucyjnego cyklonu. Zewsząd otaczają ją wrogowie, a sojuszników pozostała zaledwie garstka. Choć większość gróźb politycznych wymierzona jest bezpośrednio w królową, Maria Antonina nie przestaje być lojalną żoną i matką, wiernie stojącą u boku swojego męża, Ludwika XVI, ze wszystkich sił chroniącą dzieci. W tajemnicy przed nieprzyjaciółmi szuka sposobów wydostania rodziny ze szponów rebeliantów, wkrótce przekonuje się jednak, że przed niebezpieczeństwem nie ma ucieczki i że żadne z nich nie uniknie straszliwego losu.

  O to, czy Maria Antonina była przyjacielem czy wrogiem francuskiego ludu, historycy będą spierać się nadal. Grey ukazała kontrowersyjną królową jako osobę pełną wdzięku i ludzkich uczuć.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności