ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Malin Fors (#8). Ziemna burza (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Mons Kallentoft
  Wydawnictwo:
  Dom Wydawniczy REBIS
  Ocena:
  6.0/6  Opinie: 1
  Stron:
  312
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Kolejny żywioł - ziemia 

  Ziemna burza to kolejna książka Monsa Kallentofta, w której spotykamy znanych nam policjantów. Pewnego majowego dnia, w rowie przy Göta Kanal znalezione zostają zwłoki młodego mężczyzny. Jest nagi, a na ciele nie widać żadnych wyraźnych śladów przemocy. Gdy Malin Fors przyjeżdża na miejsce, panuje tu dziwna cisza. Tak jakby wszystkie głosy zostały stłumione. Tego samego dnia wieczorem zgłoszone zostaje zaginięcie szesnastoletniej dziewczyny. Najprawdopodobniej doszło do porwania. Istnieją wskazówki świadczące o tym, że obie te sprawy są powiązane. Rozpoczyna się wyścig z czasem, być może dziewczyna jeszcze żyje. Tymczasem okrutny psychopata zdaje się prowadzić z policją wyrafinowaną grę. Przemawia poprzez morderstwa i nie ma zamiaru dać się uciszyć. Złoczyńca pogrywa sobie ze służbami bezpieczeństw i dodatkowo zaczyna ingerować z życie Malin. Ziemna burza to nie tylko znakomita powieść kryminalna. Autor porusza wątki społeczno – obyczajowe, zadaje egzystencjalne pytania: co jest dobre, a co złe? Szwecja ukazana została jako bardzo mroczne miejsce, gdzie przemoc wyziera z każdego zakamarka. Jednym z przedstawionych zagadnień jest niechęć wobec imigrantów, która przybiera różne oblicza wraz z rozwojem wypadków. 

  (…) Malin Fors siedzi przy kuchennym stole w mieszkaniu przy Ågatan. Spogląda na wieżę S:t Larskyrkan. Nadciąga noc; czarna, zwieńczona krzyżem wieża jest oświetlona. Ziemia wokół kościoła jest rozkopana i wygląda to tak, jakby cały budynek zapadał się powoli we własny grób. Podczas wiosennych deszczy woda wdarła się pod fundamenty i teraz trzeba je osuszyć.
  Na ulicy jest mało ludzi. Linköping, cichy jak zawsze w niedzielny wieczór.
  Cyfrowy zegar nad nowym stołem z Ikei wskazuje 23.14. Czerwone cyfry świecą w półmroku i Malin czuje, że wydarzenia tego wieczoru nie dają jej spokoju.
  Pracowała na wieczornej zmianie. Tuż po siódmej dostali zgłoszenie o awanturze w mieszkaniu w Skäggetorp. Na miejscu zastali pijaną w sztok pięćdziesięcioletnią kobietę z nożem w ręce. Na podłodze w kałuży krwi leżał jej mąż. Kobieta była tak pijana, że nie wiedziała, co zrobiła.
  Inny pijak trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami, kolejny zaś do Hinsebergu.
  Alkohol, który wszystko niszczy.
  I Malin nie potrafi przestać myśleć o tym, że to mogła być ona w tym mieszkaniu. Gdyby nie trafiła do policji i nie znalazła ludzi, którzy przez lata próbowali nią dobrze pokierować (…) 

                                                                                                                  Fragment książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności