ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Łuna za mgłą

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Autor:
  Rafał Dębski
  Wydawnictwo:
  Dom Wydawniczy REBIS
  Ocena:
  4.5/6  Opinie: 2
  Stron:
  268
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi
  Czytaj fragment

  Gra wciąż się toczy, a stawka jest wysoka

  Obca siła Współistnienie rozprzestrzenia się z zadziwiającą prędkością, wydaje się, że nic jej nie powstrzyma. Ludzkość stanęła na drodze cywilizacji zupełnie innej od wszystkiego co znamy. Pierwszy przekonał się o tym komandor Reuben Vaybar jeszcze na Cronnie, lecz ofiara złożona z życia nie zatrzymała intruzów. A potem zaczął się spełniać przerażający scenariusz – gdy okręt Federacji Ziemskiej odnalazł szczątki statku Vaybara, mieszkańcy Układu Słonecznego i kolonii znaleźli się na skraju zagłady. Wielki konflikt doprowadził do poważnego uszczuplenia ziemskiej populacji. Katastrofę atomową przetrwała garstka ludzkości, a ci, którzy przeżyli już  nigdy nie będą tacy sami. Czy Eremita, Rycerz i garść wolnych ciągle mieszkańców osad mają szansę? Gra nie toczy się o kolejne złoża czy planety. Gra toczy się o coś znacznie, znacznie cenniejszego. Dla zdobycia tego Graala intruzi z przestrzeni zrobią wszystko... 

  (…) – Jeden siedem. Jeden sześć. Jeden pięć…
  Komputer odliczał miarowo zmniejszającą się odległość do celu. Pilot wahadłowca technicznego z napięciem wpatrywał się w ekran. Jeśli odczyty były prawidłowe, miał do czynienia z fragmentami statku kosmicznego starego typu. Wskazywał na to skład materiałów, z których wykonano poszycie. Tej technologii używano do budowy pancerzy zewnętrznych jeszcze pięćdziesiąt lat wcześniej, ale szczątki mogły się okazać znacznie starsze, gdyż podobny stop i kompozyty stosowano przez dobre sto pięćdziesiąt lat. Kiedy dostarczy ten złom na okręt, rzecz powinna się wyjaśnić.
  – Jeden dwa. Jeden jeden. Jeden zero…
  Gregor chętnie wyłączyłby głos komputera, wystarczyłyby mu w zupełności zmieniające się cyfry na ekranie, ale regulamin był w tym względzie jasny i bezlitosny. Podczas szkoleń tłumaczono kadetom, że mózg reaguje szybciej na bodźce dźwiękowe niż wzrokowe. Chodziło o setne części sekundy, ale przy groźbie katastrofy czy podczas walki mogło to stanowić o życiu lub śmierci. No i dzięki komunikatom głosowym pilot mógł się skupić na innych odczytach.
  Tutaj jednak nie miał przecież do czynienia ani z sytuacją niebezpieczną, ani tym bardziej z działaniami zbrojnymi. Jeśli nawet fragmenty tej tajemniczej jednostki świadczyły o katastrofie, to wydarzyła się ona co najmniej kilkadziesiąt lat wcześniej (…) 

                                                                                                        Fragment książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint