ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Listy pachnące tymiankiem (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Eve Makis
  Wydawnictwo:
  WAB
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  227
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Pełna wzruszeń i tajemnic podróż do Armenii.

  Gdy po śmierci ukochanej babci, Mariam Arakelian, Katerina trzyma w dłoniach starą, drewnianą skrzynkę na przyprawy, pełną pisanych po ormiańsku listów i pamiętników, postanawia za wszelką cenę poznać tajemnice, jakie kryły się w nich przez tyle lat. Rusza więc na Cypr, gdzie cały czas mieszka liczna ormiańska diaspora, by posklejać fragmenty rodzinnej, tragicznej historii. Tam dowiaduje się, jak bardzo życie babci naznaczone było żałobą - po tym jak jej dziecięcym światem zatrzęsła w posadach barbarzyńska rzeź mniejszości ormiańskiej, Mariam traciła kolejno wszystkich, których kochała: ojca, matkę, braci, a wreszcie ukochanego chłopca. Katerinie nie daje jednak spokoju pytanie: czy na pewno wszyscy zginęli? Czy po tylu latach jest chociaż cień szansy na odnalezienie utraconych krewnych? Ta niezwykła i wzruszająca opowieść każe wierzyć, że cuda się zdarzają. A pudełko babci kryje jeszcze niejeden sekret...

  Listy pachnące tymiankiem to barwna, żywa opowieść, w której radość splata się z najgłębszym smutkiem.

  Tragiczna, lecz jednocześnie pełna humoru i romantyczna, o emocjonalnej wędrówce młodej kobiety w poszukiwaniu strzępków rodzinnej historii.

  - "The Nottingham Post"

  Jej obserwacje są jak zwykle cięte i błyskotliwe, trzymają cię w napięciu do podnoszącego na duchu końca.

  - "Daily Express"

  Eve Makis - brytyjska pisarka cypryjskiego pochodzenia. Urodziła się w Nottingham, dokąd jej rodzice przeprowadzili się z Cypru w latach 60. Jej debiutancka powieść Eat, Drink and Be Married, porównywana fabularnie do filmu Moje wielkie greckie wesele, została przetłumaczona na pięć języków. Zdobyła też nagrodę książki roku na kongresie Young Booksellers International. Jej kolejne książki, The Mother-in-Law oraz Land Of The Golden Apple również zyskały dużą popularność. Listy pachnące tymiankiem to jej najnowsza powieść.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint