ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Kłamca (#3). Kłamca 3. Ochłap sztandaru (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Jakub Ćwiek
  Okładka książki/ebooka Kłamca (#3). Kłamca 3. Ochłap sztandaru

  Okładka książki Kłamca (#3). Kłamca 3. Ochłap sztandaru

  Okładka książki Kłamca (#3). Kłamca 3. Ochłap sztandaru

  Okładka książki Kłamca (#3). Kłamca 3. Ochłap sztandaru

  Wydawnictwo:
  Fabryka Słów
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  198
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  POWRÓT LOKIEGO, PIERWSZEGO CYNGLA SKRZYDLATYCH

  Gdy Lucyfer daje swym zastępom sygnał do rozpoczęcia Apokalipsy, anioły mają na to prostą szpiegowską receptę załatwić Antychrysta. To nic, że kwili jeszcze w swym dziecinnym łóżeczku. Przykład starego dobrego króla Heroda nie odszedł przecież w zapomnienie historia wciąż jest najlepszą nauczycielką życia.

  Dla Lokiego pierwszego cyngla skrzydlatych, taka misja to małe piwo. Ot, drobna robótka przed zaległym urlopem. Tyle że przez te podstępne elfy Antychryst zniknął, a w łóżeczku leży pokraczny odmieniec.

  Urlop szlag trafił, i to gdy Czterej Jeźdźcy Apokalipsy właśnie ruszają...

  Niosą WOJNĘ aniołów i demonów, w której giną... jak zwykle niewinni.

  ZARAZA ogarnia Paryż, w Ameryce szaleje GŁÓD.

  ŚMIERĆ czyha na każdym kroku, a komórka Kłamcy tym razem nie odpowiada.

  "Kłamcę 3", podobnie zresztą jak i jego poprzednie części, czyta się dosłownie jednym tchem, kolosalny wpływ miał na to swoisty styl i język Ćwieka, oraz oczywiście to niezwykłe poczucie humoru. Dla mnie jest to najlepsze angel fantasy, jakie kiedykolwiek zdarzyło mi się przeczytać. Nawet dla tych, którzy nie lubią lub nie mieli styczności z tego typu fantasy, nie aż tak ważne jest to, o czym opowiada, ale to, w jaki sposób zostało nam podane, w jaki język oprawione.

  Podsumowując, z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że Kłamca 3. Ochłap Sztandaru" jest jedną z najlepszych przeczytanych przeze mnie książek. Gorąco polecam tę pozycję, lecz proponuję zacząć serię od początku, bo naprawdę warto. Wad żadnych się nie doszukałem. W mojej ocenie 10/10.

  portal 'Paradoks'

  Seria Kłamca ugruntowała pozycję Jakuba Ćwieka w czołówce polskiej fantastyki, gwarantując uznanie i sympatię rzesz Czytelników. Lekki, potoczysty styl, łatwość w montowaniu popkulturowych toposów, pełne sarkazmu dialogi i wyraziste postacie to wszystko sprawiło, że Jakuba Ćwieka w fantastycznym światku określa się jako polskiego Davida Gaimana.

  O autorze

  Jakub Ćwiek jest polskim pisarzem, publicystą, konferansjerem, znawcą popkultury i miłośnikiem muzyki rockowej. Urodził się 24 czerwca 1982 roku w Opolu, wychowywał w Głuchołazach. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od czasu studiów jest członkiem Śląskiego Klubu Fantastyki. Dawniej był członkiem, wiceprezesem oraz opiekunem sekcji teatralnej Słudzy Metatrona. Debiutował w roku 2005 zbiorem opowiadań Kłamca. Opowiadanie Cicha noc zostało nominowane do Nagrody Janusza A. Zajdla. Do tej nagrody nominowany był dziesięciokrotnie. Otrzymał ją w 2011 roku za opowiadanie Bajka o trybach i powrotach. Opowiadanie Samobójca zostało wystawione przez grupę teatralną Słudzy Metatrona, Jakub Ćwiek wcielił się w postać Lokiego. Ogromną popularność przyniósł mu także cykl Chłopcy. W swojej twórczości nawiązuje do popkultury: filmów, seriali, utworów muzycznych, a także mitologii. Prywatnie jest ojcem dwójki dzieci – Zuzi i Samuela.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności