ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Gupi muzg. W co tak naprawdę pogrywa twoja głowa? (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Dean Burnett
  Wydawnictwo:
  Wydawnictwo JK
  Ocena:
  5.0/6  Opinie: 2
  Stron:
  376
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Nawet tak zaawansowany wytwór ewolucji ma swoje słabości 

  Doktor Dean Burnett to naukowiec inny niż wszyscy. W swoich publikacjach nie stroni od poczuci humoru, ironii i sarkazmu. Gupi muzg to książka, która przełamuje pewną falę zachwytu nad tym skomplikowanym narządem jakim jest mózg i pokazuje, że nie zawsze staje on na wysokości zadania. Często mózg wprowadza nas w błąd, sieje nieuzasadnioną panikę, zakłóca procesy fizjologiczne i miesza w pamięci. Wykoleja się w momencie, gdy najbardziej go potrzebujemy? Dlaczego tak się dzieje? Książka doktora Burnetta to pozycja popularnonaukowa, choć napisana przystępnym językiem porusza dość skomplikowane zagadnienia i skłania do refleksji. Każdy rozdział skupia się na jednym z obszarów neurologii, co bardzo porządkuje zawarte w książce informacje. Czytając Gupi muzg możemy poszerzyć swoją wiedzę i miło spędzić czas. 

  (…) Mechanizmy, które pozwalają nam myśleć, rozumować i kontemplować, nie istniały miliony lat temu. Ryby, która eony temu jako pierwsza wypełzła na ląd, nie trapił niedostatek pewności siebie i wątpliwość: „Dlaczego to robię? Nie mogę oddychać tam w górze i nawet nie mam nóg, czymkolwiek by miały być. Ostatni raz gram w Prawdę czy wyzwanie”. Aż do niedawna mózg służył dużo oczywistszemu i prostszemu celowi: dowolnymi dostępnymi środkami utrzymać organizm przy życiu.
  Prymitywny mózg ludzki ewidentnie sobie z tym poradził, skoro nasz gatunek przetrwał i dziś jest dominującą formą życia na Ziemi. Ale pomimo ewolucji złożonych zdolności poznawczych funkcje pierwotnego prymitywnego mózgu nie zniknęły. Jeśli już, to tylko nabrały większego znaczenia; posługiwanie się językiem i umiejętnościami racjonalnego myślenia na niewiele by się zdało, gdyby ludzie ginęli milionami z takich banalnych powodów jak zapominanie o jedzeniu czy nieopatrzne ześlizgiwanie się w przepaść (…) 

                                                                                            Fragment książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint