ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Dlaczego podskakuję (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Naoki Higashida
  Wydawnictwo:
  WAB
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  126
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Przejmujący głos z ciszy autyzmu

  Co myśli i czuje autyk? Jak odbiera świat? Czy można się z nim porozumieć?

  Naoki Higashida - trzynastolatek cierpiący na autyzm - nauczył się komunikować, wskazując litery na specjalnej tablicy. Jego opowieść daje czytelnikom dostęp do niezwykłego świata autystów.

  Naoki stara się wyjaśnić swoje zachowania i zwyczaje, często zaskakujące dla osób zdrowych. Zachęca, by jego oczami spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość, relacje z innymi ludźmi czy upływ casu. Udowadnia, że autykom nie brak wyobraźni i poczucia humoru. Jego książka to wzruszający apel o wyrozumiałość i empatię.

  Dla Davida Mitchella, autora Atlasu chmur, książka Naokiego była bezcennym źródłem pozwalającym mu wejrzeć w umysł własnego syna. Dlaczego podskakuję to poruszająca lektura, która zmieni sposób postrzegania osób autystycznych.

  Trzy znaki, które po japońsku składają się na słowo autyzm, to "ja", "zamknąć" i "choroba". W mojej wyobraźni te trzy znaki zmieniają się w obraz więźnia zamkniętego i zapomnianego w pojedynczej celi, który czeka, aż ktokolwiek dowie się o jego istnieniu. Książka Dlaczego podskakuję to wyrwa w murze tej celi.

  Ze Wstępu Davida Mitchella

  Naoki Higashida urodził się w 1992 roku, a w 1998 zdiagnozowano u niego "tendencje autystyczne". Uczęszczał do szkół specjalnych, które ukończył w 2011 roku. Jego proza była nagradzana na różnych konkursach, publikuje także teksty z dziedziny literatury faktu. Wygłasza pogadanki na temat autyzmu i prowadzi blog. Mieszka w Kimitsu w Japonii.

  David Mitchell jest autorem powieści Widmopis, Atlas chmur, Sen_numer_9, Tysiąc jesieni Jakuba de Zoeta. Był dwukrotnie nominowany do Man Booker Prize, laureat wielu nagród.

  KA Yoshida urodziła się w Yamaguchi w Japonii, studiowała poezję angielską na Notre Dame Seishin University.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint