ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Agent (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Manuela Gretkowska
  Okładka książki/ebooka Agent

  Okładka książki Agent

  Okładka książki Agent

  Okładka książki Agent

  Wydawnictwo:
  Świat Książki
  Wydawnictwo:
  Świat Książki
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  224
  Czas nagrania:
  8 godz. 0 min.
  Czyta:
  Marek Kondrat
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi
   
  Audiobook w mp3

  "Manuela Gretkowska w przebojowej formie! Od trzech lat, co roku wydaje znakomitą powieść. Do wnikliwej polsko-szwedzkiej Miłości po polsku (2010) i polsko francuskim, obrazoburczym Transie (2011) dorzuca brawurowego polsko-izraelskiego Agenta.

              Trzymająca w napięciu, doskonale, wręcz filmowo opowiedziana historia zaskakującego trójkąta miłosnego między Izraelem a Polską. Wciągająca, na przemian zabawna i wzruszająca fabuła z przejmującym finałem to jak zawsze u Gretkowskiej pretekst do mówienia o ważnych, niełatwych sprawach zamiatanych pod dywan poprawności.

              Szymon Golberg, ocalały z Holokaustu, ciągle atrakcyjny 60 latek, biznesmen prowadzi podwójne życie. Kochającą go żonę Hannę zostawia coraz częściej w Tel Avivie żeby wyjechać służbowo do Polski. W Warszawie ulokował nie tylko firmę ale i nową miłość. Z młodą kochanką Dorotą ma syna. Szymon kocha obie kobiety i tak samo je oszukuje. Ale pewnego dnia, gdy żona postanawia odwiedzić go w Polsce,  sytuacja wymyka się spod kontroli. Jego życie zamienia się w karuzelę komiczno-dramatycznych wydarzeń.

              Gretkowska,  jak zwykle bezkompromisowo analizuje trudne relacje męsko-damskie. Odważnie punktuje absurdy polskiej rzeczywistości: hipokryzję, nacjonalizm, dwuznaczną rolę Kościoła, stereotypy polsko-żydowskie, uprzedzenia.

              Tworząc wielowymiarowe i sugestywne postacie nie pisze o narodach lecz o ludziach. Oni są najważniejsi: skomplikowani, wrażliwi, pogubieni. Każdy z nas  jest przecież inny: Kiedy wychowa się wreszcie ludzi na ludzi, a nie na Żydów, Niemców, Palestyńczyków, Serbów, Polaków? zadaje pytanie jeden z desperowanych bohaterów tej książki.

              Agent to poruszająca powieść o sile uczuć, ukrytych pragnieniach, kłamstwie z miłości i jej braku, ze wszystkimi dramatycznymi konsekwencjami.

              Wiem czego chcę, czego  nie chcę i ile jestem za to gotów zapłacić powtarza swą życiową dewizę Szymon Golberg. Czyżby nie wiedział, że zapłacą za to także inni?

  Książka w wersji audio w znakomitej interpretacji Marka Kondrata"

  O autorze

  Manuela Gretkowska - pisarka, autorka ponad dwudziestu książek tłumaczonych na wiele języków. W tym m.in powieści Trans, Agent, Miłość po polsku, Kobieta i mężczyźni, Na linii świata, esejów: Światowidz, Silikon, dzienników: Polka, Obywatelka, Europejka.
   

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint