Właśnie ruszyło coroczne głosowanie w Plebiscycie Książka Roku, który organizuje portal Lubimyczytac.pl ! :) Jakie tytuły zgarną nagrody za rok 2023? Sprawdź nominacje i głosuj na swoich ulubieńców. Do rywalizacji zakwalifikowanych zostało 130 tytułów, a także 10 ekranizacji oraz 10 osób, które mają szansę zdobyć nagrodę w kategorii Człowiek Książki. Książka Roku to akcja, która z roku na rok robi się coraz popularniejsza - na chwilę obecną stała się już niemal kultowa. Co roku od 1 lutego można sprawdzić, kto znalazł się w gronie nominowanych i kto ma szansę zgarnąć wyróżnienie w swojej kategorii - a także wspomóc ulubione tytuły swoim głosem. Co to jest Plebiscyt Książka Roku?
 

To coroczne głosowanie, organizowane przez portal LubimyCzytać. Nominacje w Plebiscycie zależą od zainteresowania Czytelników danymi tytułami na portalu - mierzonego w ilościach wystawionych ocen i opinii. Nominacje przyznawane są w kilkunastu kategoriach - literatura piękna, powieść historyczna, kryminał sensacja thriller, literatura obyczajowa i romans, literatura faktu i publicystyka, autobiografia biografia i wspomnienia, fantasy, science-fiction, horror, literatura młodzieżowa, literatura dziecięca, debiut, a także świeżo wyodrębiona na podstawie rodzącego się trendu kategoria romantasy.
Następnie czytelnicy mają możliwość głosowania na swój ulubiony tytuł. Plebiscyt kończy się z końcem lutego, a w marcu odbywa się uroczysta gala, podczas której poznajemy wyniki głosowania oraz dowiadujemy się, jacy autorzy i autorki zdobyli nagrody.
Jak myślisz, jakie książki spośród tegorocznych 13 kategorii zdobędą wyróżnienie? 


Gdzie i jak można zagłosować na ulubione książki?

Plebiscyt Książka Roku 2023 Lubimyczytać potrwa cały miesiąc, do 29 lutego. Aby zagłosować na najlepsze książki, ekranizacje i twórców roku 2023, wejdź na stronę lubimyczytac.pl/plebiscyt , wybierz kategorię która Cię interesuje i kilknij Głosuj przy wybranej przez siebie książce. 

 

Nominacja dla książki wydawnictwa beYA

Niezmiernie miło nam poinformować, że w tym roku w Plebiscycie Książka Roku LubimyCzytać nominowana została książka wydana nakładem wydawnictwa BeYA , czyli młodszego rodzeństwa księgarni Ebookpoint w ramach Grupy Helion. Bardzo się cieszymy z tego wyróżnienia i zachęcamy do oddania głosu na My Beloved Monster Marty Łabęckiej! Głos można oddać TUTAJ. 

 

 

 

Sprawdź rabaty na tytuły nominowane w Plebiscycie
 

Podczas trwania Plebiscytu, w księgarni Ebookpoint zebraliśmy ebooki nominowanych tytułów - do końca lutego łap je w niższych cenach. 

 

A dla Ciebie jaki tytuł jest zdecydowaną Książką Roku 2023? Daj nam znać, które książki zasługują według Ciebie na największą uwagę i co sądzisz o nominacjach w Plebiscycie.