ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Recenzje

PHP5 i MySQL. Biblia

Język PHP w połączeniu z bazą danych MySQL to rozwiązanie bardzo często stosowane przez twórców rozbudowanych serwisów internetowych. O tym jakie możliwości zapewnia wspomniany zestaw narzędzi możemy przekonać się m.in. sięgając po prezentowaną publikację.

Wydana w twardej oprawie opasła pozycja liczy ponad tysiąc stron. Zgromadzony w niej materiał został podzielony na pięć części. Pierwsza z nich jest poświęcona podstawom języka PHP i pozwala czytelnikom na opanowanie struktur języka i zasad tworzenia prostych aplikacji. W części drugiej przybliżone zostały aspekty współpracy języka PHP z bazą danych MySQL. Obejmują one m.in. wskazówki pozwalające na zwiększenie efektywności tego typu rozwiązania, jak i ostrzeżenia przed potencjalnymi źródłami problemów.

Część trzecia traktuje o zaawansowanych funkcjach i technikach wykorzystywanych m.in. w procesie obsługi błędów i zwiększania poziomu bezpieczeństwa tworzonej aplikacji. W części czwartej autorzy przybliżyli możliwości współpracy języka PHP z innymi technologiami, usługami lub aplikacjami. Ostatnia część gromadzi natomiast sześć rozbudowanych studiów przypadków, w których wykorzystano omawiane wcześniej techniki.

"PHP5 i MySQL. Biblia" nosi wszelkie znamiona wyczerpującego omówienia popularnego środowiska wykorzystywanego do tworzenia dynamicznych serwisów internetowych. Obejmuje szeroki zakres tematyczny, dostarcza liczne przykłady ułatwiające proces nauki, a ponadto pozwala zapoznać się z kilkoma złożonymi rozwiązaniami, które mogą stanowić źródło inspiracji dla czytelników.

Magazyn Internet KK, 12/05

Sieci bezprzewodowe. Praktyczny przewodnik

Sieci bezprzewodowe zyskały w ostatnim czasie dużą popularność zarówno wśród użytkowników indywidualnych, jak i korporacyjnych. Możliwość wyzwolenia się od okablowania jest szczególnie istotna dla osób korzystających z komputerów przenośnych oraz wszędzie tam, gdzie instalacja dodatkowego okablowania jest kłopotliwa, choćby ze względów estetycznych. Szereg interesujących informacji na temat tej metody łączenia komputerów można znaleźć w prezentowanej książce.

Na wstępie czytelnicy mają okazję zapoznać się z zasadami funkcjonowania sieci bezprzewodowych, obowiązującymi standardami, a także rodzajami urządzeń bezprzewodowych. Autorzy prezentują następnie w jaki sposób podłączyć do sieci bezprzewodowej komputery pracujące pod kontrolą różnych systemów operacyjnych, po czym przystępują do omówienia zasad tworzenia tego typu sieci. Na szczególną uwagę zasługują rozdziały traktujące o bezpieczeństwie. Znajdziemy tu także porady dla osób zainteresowanych korzystaniem z sieci bezprzewodowych w czasie podróży. Całość uzupełniają wskazówki poświęcone zwiększaniu zasięgu sieci.

"Sieci bezprzewodowe. Praktyczny przewodnik" to kompendium wiedzy o budowie, procesie konfiguracji i użytkowaniu sieci bezprzewodowych. Istotne jest, że książka nie tylko ułatwia dobór właściwego sprzętu, lecz również wspomaga użytkownika w procesie zabezpieczania jego sieci.

Magazyn Internet KK; 12/05

Inny punkt widzenia

Rozmowy wbrew modom i pod prąd. Prowadzone ze spokojem, taktem i wyczuciem. Z szacunkiem do rozmówcy i tematu. Nie przystające do dzisiejszego szybkiego i powierzchownego świata mediów, gdzie brakuje miejsca na oddech. "Inny punkt widzenia" Grzegorza Miecugowa to program przeznaczony dla tych, którzy pragną się w tym codziennym biegu zatrzymać. Choć cykl emitowany jest w TVN 24, nie chciałbym być posądzany o autopromocję. Spróbuj´ jedynie podkreślić wyjątkowość tego, co robi Grzegorz, tym bardziej, że rozmowy ukazały się ostatnio w postaci książki.

Szczególni są już sami rozmówcy. Ludzie niebanalni, z autorytetem, doświadczeniem, oryginalnym spojrzeniem na świat, życie, sztukę czy politykę. Wśród nich Władysław Bartoszewski, Ryszard Kapuściński, Zbigniew Preisner, Anna Dymna, Jan Nowicki, Krzysztof Majchrzak, Aleksander Wołszczan.

Tematy rozmów. Choć Miecugow ociera się o to, co rozmówcy na co dzień robią i kim są, zawsze jednak koncentruje się na człowieku, współczesności i ich wzajemnych relacjach. Padają pytania o sprawy zasadnicze, ale nie ma tu ciągnięcia nudnych wywodów filozoficznych.

Ryszard Kapuściński: "Niebezpieczeństwem dla ludzi żyjących w dzisiejszej cywilizacji jest bierność i możliwość zagapienia się. W dawnych kulturach, dawnych okresach historycznych wszystkiego było mało i wszystko było bardzo zhierarchizowane, ustabilizowane. Historia rozwijała się strasznie (...) Raptem w XX wieku, a zwłaszcza teraz, przez ostatnie lata, spada na tak nieprzygotowanego człowieka ogromna ilość danych, ryzyka, sytuacji niejasnych, nieznanych, nowych."

Zbigniew Preisner: "Przestaliśmy ze sobą rozmawiać, bo wysyłamy SMS-y, przestaliśmy czytać książki, bo oglądamy telewizję. Przestaliśmy interesować się tym, co dzieje się u sąsiada, ponieważ oglądamy Big Brothera".

Styl prowadzenia rozmowy znacznie odbiega do promowanego dziś w telewizji agresywnego wywiadu. Miecugow przede wszystkim daje gościom wypowiedzieć się. Nie przerywa im zdania w połowie, nie szuka potwierdzenia swoich tez.

Rozmowy odbywające się najczęściej w warszawskiej kawiarni "Antrakt", zawdzięczają swój nastrój temu miejscu. Kawiarnia otwiera gości, daje im możliwość mniej zobowiązującego zachowania się przed kamerą, która spina nawet największych zawodowców.

Przerzuconym na papier rozmowom na pewno jednak czegoś brakuje. Z wymienionych powyżej zalet "Innego punktu widzenia" to atmosfera traci najbardziej w wydaniu książkowym. Trudno bowiem przenieść na papier gest, grymas, błysk w oku. Nie zmniejsza to wartości lektury. Książka daje bowiem możliwość zastanowienia się nad wypowiedzianą myślą, powrotu do niej po tygodniu, roku, dziesięciu latach.

Tygodnik Ostrołęcki Maciej Starczewski; 22/11/05

Inny punkt widzenia

Wywiady Grzegorza Miecugowa nie tylko się dobrze ogląda, ale i świetnie czyta. Emitowane na ekranie TVN24 programy są, "nietelewizyjne" -- długie (emisja odcinka trwa 45 min) i "nieinwazyjne" (kamera koncentruje się na dwóch rozmówcach , a konwersacji nie przerywają fragmenty filmów ani reklamy). Zdjęcia realizowane są w miejscach ważnych dla bohaterów. Stanisław Lem gościł ekipę TVN24 w swoim krakowskim domu, dla Andrzeja Stasiuka realizatorzy pofatygowali się do beskidzkiego Wołowca.

Przelane na papier telewizyjne wywiady nic nie tracą. Miecugow jest dobrym rozmówcą -- nie stara się dominować i "zagadywać" gości. Nie atakuje, choć zadaje niewygodne pytania (znanegoz kontrowersyjnych wypowiedzi Zbigniewa Preisnera indaguje o stosunek do polskości) i potrafi efektownier zaskoczyć interlokutora.
Jeden z przykładów: Krystyna Janda opowiada, jak zagraniczni webmasterzy wyrzucili jej syna z internetowej gry komputerowej, po tym, jak ucharakteryzowany na rycerza w polskich barwach narodowych sprowadził do wirtualnego świata niebezpieczne monstra. "To chyba obawa całej Europy, że sprowadzimy potwory..." -- skierował dyskusję na inne tory Miecugow.

Równie ciekawe są rozmowy z innymi bohaterami: Anną Dymną, Władysławem Bartoszewskim, Grzegorzem Jarzyną, Ryszardem Kapuścińskim, Markiem Kondratem oraz Janem Nowickim.

Ozon Kalina Kawalec

Photoshop 7/7 CE. Korekcja i separacja. Vademecum profesjonalisty

Profesjonalizm w każdym calu. Twarda oprawa, przyciągająca wzrok okładka, kolorowy druk. Do książki obowiązkowo dołączona płyta CD, która stanowi wyśmienite zwieńczenie Vademecum.
Dla grafika komputerowego poza wartością merytoryczną książki, nie ma nic bardziej cieszącego oka i zmysłów jak piękne, kolorowe zdjęcia. Bo jak uczyć się czy zaznajamiać z nowinkami ze świata grafiki komputerowej na podstawie programu Photoshop bez tak cennej rzeczy jak KOLOR? Tym samym na wstępie duży pozytyw, który zauważy każdy, komu wpadnie do ręki ów pozycja.

Przeredagowane i poszerzone o wiele nowości wydanie "Photoshop 7/ 7CE. Korekcja i Separacja" jest przewodnikiem po świecie koloru, a przede wszystkim technikach jego modyfikacji, edycji, zastosowania. Czytelnik znajdzie w niej omówienie takich tematów jak: korekcja obrazów w LAB, mieszanie w trybie Luminosity (Jasność), omówienie metod korekcji zdjęć twarzy, wykorzystanie niechcianego koloru i wiele innych, które niewątpliwie zachęcą potencjalnego czytelnika do sięgnięcia po tę publikację.

Vademecum to kompletny zbiór informacji na temat korekcji w Photoshopie, dzięki niemu praca zawodowych retuszerów, artystów fotografików i grafików komputerowych stanie się jeszcze łatwiejsza i przyjemniejsza, a dla nieprofesjonalistów może okazać się nieocenionym źródłem jeszcze nie zdobytej wiedzy z tego zakresu pracy w programie.

.psd Anna Kusak; 12/2005
Płatności obsługuje:
Ikona płatności Alior Bank Ikona płatności Apple Pay Ikona płatności Bank PEKAO S.A. Ikona płatności Bank Pocztowy Ikona płatności Banki Spółdzielcze Ikona płatności BLIK Ikona płatności Crédit Agricole e-przelew Ikona płatności dawny BNP Paribas Bank Ikona płatności Google Pay Ikona płatności ING Bank Śląski Ikona płatności Inteligo Ikona płatności iPKO Ikona płatności mBank Ikona płatności Millennium Ikona płatności Nest Bank Ikona płatności Paypal Ikona płatności PayPo | PayU Płacę później Ikona płatności PayU Płacę później Ikona płatności Plus Bank Ikona płatności Płacę z Citi Handlowy Ikona płatności Płacę z Getin Bank Ikona płatności Płać z BOŚ Ikona płatności Płatność online kartą płatniczą Ikona płatności Santander Ikona płatności Visa Mobile
Bezpieczne płatności szyfrowane SSL