ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Recenzje

Linux. Receptury

Linux przyciąga uwagę użytkowników m.in. ze względu na oferowaną stabilność i poziom bezpieczeństwa. Liczne udoskonalenia wprowadzane w graficznym interfejsie użytkownika czynią go coraz bardziej przyjaznym w obsłudze. Sytuacja komplikuje się w przypadku realizowania zadań o wyższym poziomie złożoności, wymagających sprawnego posługiwania się komendami w trybie tekstowym. Osoby poszukujące poradnika pomocnego w rozwiązywaniu tego typu problemów mogą sięgnąć po książkę "Linux. Receptury". Jej autorka starała się ograniczyć ilość teoretycznych informacji przekazywanych czytelnikom i skoncentrowała się na opisach rozwiązań poszczególnych problemów i ich krótkiej analizie. Przygotowane przez nią porady wspierają użytkowników m.in. w procesie instalacji oprogramowania, walki ze spamem oraz zarządzania serwerem Apache.
Magazyn Internet KK; 09/2005

AutoCAD 2005 PL

Jeśli mowa o komputerowym wspomaganiu projektowania to najczęściej mamy na myśli program AutoCAD. Dla większości inżynierów jest to podstawowe narzędzie pracy. Dlatego warto je poznać, a także mieć pod ręką dobrą książkę, w której wszystkie zagadnienia obszernie, a jednocześnie prosto wyjaśniono. Taki podręcznik, zatytułowany "AutoCAD 2005 PL" napisał Andrzej Pikoń, a wydał Helion.
Książka, która posiada ponad 1.300 stron jest nieocenioną pomocą, dla wszystkich, którzy pracują z AutoCAD-em. Korzystać z niej mogą zupełnie początkujący adepci projektowania, ucząc się, czytając rozdział po rozdziale. Z kolei zaawansowani użytkownicy, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje, znajdą w niej wiele ciekawych rozdziałów m.in. o modelowaniu w przestrzeni trójwymiarowej czy dołączaniu map bitowych. Ponadto na trzech płytach można znaleźć wiele dodatkowych informacji.
Dziennik Łódzki pio; 17 sierpnia 2005

Windows Server 2003. Rejestr systemu

Jednym z najważniejszych elementów systemu, które nie są widoczne w codziennej pracy komputerowca, jest tytułowy rejestr - magazyn ustawień programów i sprzętu. Zaawansowany użytkownik Windows Server 2003 może wiele zyskać, poznając jego tajemnice - na przykład podnieść wydajność systemu czy uniknąć skutków awarii. Pomocna w rozgryzaniu tych tajemnic może być książka "Windows Server 2003. Rejestr systemu" Olgi Kokorevej.
W książce wydanej przez Helion omówiono najważniejsze komponenty rejestru najnowszej wersji Windows. Z podręcznikiem w ręku uczymy się archiwizować, przywracać i edytować rejestr oraz dostosowywać go do swoich potrzeb. Znajdujemy wiele rad, dotyczących optymalizacji wydajności działania systemu i sprzętu oraz zabezpieczania go.
Dziennik Łódzki pio; 10 sierpnia 2005

Elementy graficzne na stronach WWW

Przygotowując serwis internetowy należy zadbać nie tylko o interesujące i poprawne pod względem merytorycznym treści oraz o wygodny w użyciu interfejs, lecz również o przyciągającą uwagę szatę graficzną. Początkujący twórcy witryn często korzystają z gotowych rozwiązań, podczas gdy opracowanie dedykowanych dla danego serwisu elementów graficznych może w znaczący sposób zwiększyć jego atrakcyjność. Jednym ze źródeł wiedzy o zasadach przygotowywania materiałów graficznych na potrzeby stron WWW jest prezentowana książka.

Autor rozpoczyna swe rozważania od przybliżenia pojęcia koloru oraz podstawowych zasad dobierania barw. Następnie przechodzi do omówienia formatów plików graficznych wykorzystywanych na potrzeby publikacji w internecie. Omawia ponadto metody sporządzania tła, a także techniki obróbki i optymalizacji elementów graficznych wykorzystywanych w procesie tworzenia witryn. Czytelnicy dowiedzą się również, w jaki sposób przygotowywać galerie internetowe i elementy nawigacyjne. Na uwagę zasługują też materiały traktujące o animacjach i osadzaniu plików multimedialnych. Całość uzupełniają porady ułatwiające uzyskanie szeregu efektów związanych m.in. z paskiem przewijania.

"Elementy graficzne na stronach WWW" to publikacja przybliżająca istotny aspekt tworzenia serwisów internetowych. Zgromadzone w niej wskazówki pomogą w szczególności początkującym twórcom stron WWW, którzy zbyt często nie doceniają wpływu oprawy graficznej na ocenę witryny.

Magazyn Internet KK, 08/2005

Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych

Dzięki dzisiejszemu oprogramowaniu praktycznie każdy może stworzyć stronę WWW. Jednak, by dobrze to zrobić, by strona podobała się, a użytkownicy z przyjemnością ją odwiedzali -- to już bardziej złożony problem. Na szczęście jest poradnik, który może pomóc w jego rozwiązaniu -- książka wydawnictwa Helion o dość niecodziennym tytule "Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych", napisana przez Steve Kruga.
Autor w książce zawarł wskazówki, które sprawią, że tworzone przez was witryny będą przejrzyste i łatwe w nawigacji. W kolejnych rozdziałach pokazuje, jak powinien wyglądać proces projektowania witryny, wypełniania jej informacjami oraz testowania gotowego produktu. Słowem, wystarczy trochę pomyśleć, by inni już nie musieli, odwiedzając wasze strony WWW.
Dziennik Łódzki pio; 13 lipca 2005
Sposób płatności