ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Zarys matematyki. Logika, algebra, analiza matematyczna (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Okładka książki/ebooka Zarys matematyki. Logika, algebra, analiza matematyczna

  Okładka książki Zarys matematyki. Logika, algebra, analiza matematyczna

  Okładka książki Zarys matematyki. Logika, algebra, analiza matematyczna

  Okładka książki Zarys matematyki. Logika, algebra, analiza matematyczna

  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  385
   
  PDF
  Pierwsza część zawiera najważniejsze fragmenty logiki matematycznej ze szczególnym uwzględnieniem rachunku zdań, rachunku kwanty?katorów i elementów rachunku zbiorów. Omówione tu pojęcia są niezbędne dla zrozumienia każdego działu matematyki, a także podstaw informatyki, która w dużej części wyrosła z logiki. Ta część książki zawiera także fragmenty działu matematyki nazywanego kombinatoryką, która także jest silnie obecna w informatyce i logistyce.

  Druga część książki poświęcona jest najważniejszym działom algebry wyższej. Jest tu omówiony rachunek macierzowy, wyznaczniki, układy równań liniowych, rachunek wektorowy i liczby zespolone. Ta część matematyki ściśle wiąże się z wieloma zastosowaniami w ekonometrii, ?zyce i naukach technicznych. Są tu także obecne bardziej zaawansowane tematy algebraiczne takie jak formy hermitowskie i przestrzenie unitarne.

  Część trzecia zawiera fundamentalne pojęcia analizy matematycznej: rachunek różniczkowy i całkowy. Ta tematyka należy do kanonu wiedzy matematycznej i ma ogromne zastosowania we wspomnianych wyżej działach nauki. Jest tu więc szeroko omówione pojęcie pochodnej łącznie z zastosowaniami do badania funkcji, całki Riemanna, szeregi liczbowe i funkcyjne. Są także szeregi Fouriera i transformata Laplacea. Szeroko omówione są też pochodne cząstkowe i całki podwójne. Ostatni rozdział zawiera również omówienie najważniejszych typów równań różniczkowych.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności