ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Żabek i Ropuch. Dzień po dniu (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Arnold Lobel
  Wydawnictwo:
  Wydawnictwo Literackie
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  64
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Czwarta część opowieści o rezolutnym Żabku i wrażliwcu Ropuchu w brawurowym przekładzie Wojciecha Manna

  Żabek i Ropuch cieszą się każdym wspólnie spędzonym dniem. Puszczają razem latawce, świętują urodziny Ropucha, słuchają trzymając w łapkach drżące filiżanki mrocznych, trochę prawdziwych a trochę zmyślonych opowieści Żabka. I nawet kiedy Żabek pragnie być sam siedzą sobie osobno, a jednocześnie razem.

  Żabek i Ropuch. Dzień po dniu zamyka serię kultowych opowieści Arnolda Lobela, uczących dzieci delikatności, subtelnego poczucia humoru, a przede wszystkim zrozumienia dla kogoś, kto myśli i pragnie inaczej.

  Wcześniejsze tomy z serii to Żabek i Ropuch. Przyjaźń, Żabek i Ropuch. Razem, Żabek i Ropuch. Przez cały rok. Wszystkie po raz pierwszy w Polsce specjalnie dla najmłodszych czytelników przełożył anglista-radiowiec Wojciech Mann.

  O autorze

  Arnold Lobel (1933-1987) amerykański pisarz, autor tekstów i ilustracji do prawie stu książek dla dzieci. Do jego najpopularniejszych serii należą Żabek i Ropuch (Frog and Toad) oraz Mysie bajeczki (Mouse Tales) i Mysie przysmaki (Mouse Soup), które ukazały się już nakładem WL. Jest laureatem Medalu Randolpha Caldecotta za najlepszą książkę ilustrowaną roku (Fables, 1981). W finale tej nagrody znalazły się również jego tomy Żabek i Ropuch. Przyjaźń i Hildilids Night. Na podstawie serii o Żabku i Ropuchu powstał musical A Year with Frog and Toad, wystawiony na Broadwayu w 2003 roku.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności