ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Wyspy Szerszenia (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Mirosław M. Bujko
  Wydawnictwo:
  WAB
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  470
  3w1 w pakiecie:
  PDF
  ePub
  Mobi

  Wyspy Szerszenia to trzecia, po Złotym pociągu i Czerwonym Byku, powieść z cyklu, którego tło stanowią autentyczne wydarzenia z dziejów minionego stulecia.

  Jest rok 1945. Dla części załogi podwodnego lotniskowca Sen-toku kapitulacja Cesarstwa nie oznacza końca wojennej misji. Zgodnie z rozkazami okręt zostaje ukryty w tajnej bazie. Amerykanie nie podejrzewają nawet, że zachował on pełną zdolność bojową. Wywiad sowiecki ma lepsze informacje, a towarzysz Stalin chętnie wykorzystałby superokręt do atomowej prowokacji wymierzonej w Stany Zjednoczone i Chiny. Jeśli plan się powiedzie, układ sił na Dalekim Wschodzie ulegnie całkowitej zmianie. Rosjanom potrzebny jest do tego kapitan okrętu - Toru Kaneyasu. Niewykluczone, że upokorzenia, jakich doznał od Amerykanów, a także swoich rodaków, skłonią go do współpracy...

  Tym razem Mirosław Bujko jeszcze śmielej wchodzi w rolę kreatora historii, wyznaczając jej nowy, alternatywny bieg. Dzięki wykorzystaniu źródeł jest w tym niezwykle wiarygodny, a w dziedzinie opisu i konstruowania postaci osiąga prawdziwe mistrzostwo. Jak zwykle u Bujki, mamy w Wyspach Szerszenia wątek miłosny, zwieńczony kilkoma znakomitymi scenami erotycznymi.

  Z recenzji poprzednich książek:

  Bujko w swojej świetnej powieści sensacyjnej napina wielki historyczny łuk. Nic dziwnego, że wkrótce pojawia się też miłość!

  Siegener Zeitung

  Historia, akcja, napięcie. Czysta rozrywka!

  Bild am Sonntag

  Złoty pociąg to znakomita powieść sensacyjna z rosyjską rewolucją 1917 roku w tle. Bujko wykazał się gruntowną wiedzą na temat wydarzeń z początków XX wieku, które odmieniły Europę.

  paashaas.de

  Literatura rozrywkowa najwyższych lotów.

  carpenoctem.pl

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint