ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Wojownik z Krainy Siedmiu Wzgórz (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Robert Wójcik
  Wydawnictwo:
  Goneta
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  342
   
  PDF

  Powieść osadzona w realiach tworzenia się państwowości w bliżej nieokreślonym miejscu, choć określenia dobrze rozwiniętego Zachodu, zwłaszcza Państwa Zamorskiego, chętnego do współpracy państwu stepowemu Krainie Siedmiu Wzgórz przeciw jednemu zacofanemu Państwu Wschodu może poruszyć wyobraźnię historyczną Polaków.
  Bohaterem jest zawodowy wojskowy, który okazuje się osobą ponadprzeciętną zarówno jako genialny strateg wojskowy, jak i reformator swojego ludu. Miz ma posłuch u władców Krainy Siedmiu Wzgórz, jak i u podwładnych. Wiele przygód spotyka jego i jego przyjaciela Rekuza, nim zapanuje pokój w ich kraju, a oni będą mogli cieszyć się szczęściem swoich rodzin.
  Reforma Krainy Siedmiu Wzgórz sięga podstaw istnienia samego państwa — kapłaństwo traci swoją władzę i majątek, co daje początek dobrze zreformowanemu krajowi, gdzie drewniane i zmurszałe domy zamienione zostają na kamienne, ulice stają się brukowane, powstają szkoły i wojsko zawodowe.
  Wydaje się, że autor podaje prosty przepis na dobrze funkcjonujące państwo. Ba… ale co, kiedy wszystko zależy przecież od ludzi.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności